Старовинне вбрання з Прикарпаття та брендовий одяг поєднали у фотосесії Vogue, присвяченій Маланці

Журнал Vogue Україна  для свого січневого номера влаштував модну фотосесію у селах Криворівня та Белелуя на Івано-Франківщині. Моделі покрасувалися в автентичному українському вбранні та одязі з колекцій світових брендів.

Зйомка відбувалася при десятиградусному морозі. В ній взяли участь місцеві мешканці.

“Йде підготовка до Маланки – українського обряду зустрічі Нового року. За старим стилем він проходив в ніч на 1 січня, за новим – на 14-е. Традиційно його відзначали гуляннями з перевдяганням і колядками. Сенс обрядових дій простий: обіграти перехід в новий день нового циклу і, змінивши на одну ніч соціальні і гендерні ролі, перехитрити нечисть і принадити добрі сили. Тому ключових персонажів – а вони йдуть парою: Маланка і Гадза, Дід і Баба, Гуцул та Гуцулка – грають неодружені хлопці, яких одягають у святковий етнічний костюм. Найбільш помітний наряд, схожий на стіг сіна, – у Медведя: його плетуть майже місяць з осоки, а важити він може до 50 кг”, – йдеться на сайті журналу.

вог вишиванкикожхи

На фото: вишиванка з домотканого конопляного полотна, розшита вовняними нитками, бісером, лелітками і «сухозліткою» (металевими нитками), інець XIX – початок XX ст., Тернопільська обл., Борщівський р-н. Хустка з бавовни. Івано-Франківська обл., Косівський р-н. Корсет (жилет) з ситцю. Початок ХХ ст., Полтавська обл. Вовняна водолазка, WOLFORD. Вишиванка з домотканого конопляного полотна, розшита вовняними нитками, бісером і лелітками. Кінець ХІХ – початок ХХ ст., Тернопільська обл., Борщівський / Заліщицький р-н. Кожух. Кінець ХІХ – початок ХХ ст., Івано-Франківська обл.

вог хустказбавовни івфр

Хустка з бавовни. Початок ХХ ст., Івано-Франківська обл., Косівський р-н

кожух

Кожух. Кінець ХІХ – початок ХХ ст., Івано-Франківська обл. Запаска  з оксамиту, розшита шовком. Початок ХХ ст., Тернопільська обл. Браслети, латунь, шкіра, все – DIOR.

кептарі

Вовняні водолазки, WOLFORD; сорочки, BURBERRY PRORSUM. Кожух. Кінець ХІХ – початок ХХ ст., Івано-Франківська обл. Кептар з овечої вовни з аплікацією, декорований кутасикамі і шнурами. Початок ХХ ст., Івано-Франківська обл., Городенківський р-н

маланка2

Вовняна водолазка, WOLFORD; шовкове плаття, розшите стеклярусом, DIOR; шкіряний пояс c металевими заклепками, BURBERRY PRORSUM; джинсова кепка, вінтаж. Хустка з бавовни. Івано-Франківська обл., Косівський р-н

 

Фото: ELIZAVETA PORODINA

 

banner

Залишити відповідь