Татуйовані франківці розповіли, для чого їм малюнки на тілі та як реагують на них перехожі (ФОТО)

Татуюванням у 21 столітті нікого не здивуєш. Є ті, хто хоче одне зображення, а дехто ніяк не може вгамуватися і чи не щомісяця поповнює свою натільну колекцію. Іванофранківці, які набили на своє тіло чимало малюнків та написів, розповіли для читачів Огого!, для чого вони роблять татуювання, що вони означають та як реагують на них перехожі.

– Коли набили перше татуювання і для чого?

Богдан Кібюк, відеограф:

Перше моє татуювання було набите в 14 років. У той час поняття тату дуже відрізнялося від теперішнього. Сьогодні будь-хто може знайти майстра в соцмережах, переглянути його приклади робіт і без проблем щось набити собі. Я впевнений, що теперішні “топові” майстри тоді ще навіть не працювали. Воно було набите неякісною машинкою і, звісно, перше тату не було чимось таким, що викликало “вау”. Згодом я звернувся до іншого майстра, який зробив грамотну корекцію. З “фанатського” малюнку моє тату перетворилося в справжню художню композицію.

Зробив це під впливом компанії.

17410050_1367657696624716_1369518088_n

Лєв, тату-майстер:

У 16 років набив перше зображення. Це було в Одесі. Тоді катався на скейті. Зажди дивився на це з художньої точки зору і мені це подобалося. Хоча не знаю чому тоді зробив татуювання. Взяв і зробив. Це була маленька зірка.

oZH-EdHQ0hA

Назар Зельманович, менеджер

Перше тату зроблено у 15 років. Воно набите на місці, яке можна легко прикрити. Ледве випросив дозвіл у батьків. Зробив це, бо просто захотів. Вплинули друзі, які зробили це раніше за мене. Мені подобається як тату виглядає на тілі і я знав, що це не останнє.

Наталія Котюк, молода мама:

Перше татуювання набила, здається, у 16 років. Потрапила у компанію, де тоді всі носили на тілі “партаки”, навіть не підозрюючи того. Тут і мені захотілося такого “витвору мистецтва”. Перше, що набили – це ієрогліфи,що означають “любов” і “мама”.

g9VaSL626w0

Андрій Зрайченко, тату-майстер:

Першу зробив у 18 років. Хотілось щось зробити років з 15-ти,але чекав повноліття. Конкретної причини не було. Завжди подобалось, як це виглядає.

Чи правда, що це затягує і хочеться побільше татуювань? Не шкодуєте, що наважилися?

Богдан:

Так, затягує. Практично одразу після завершення першого повноцінного тату я вирішив, що буду “бити” ще. Так і сталося. Вже через 2 роки я почав реалізовувати в життя композицію з чотирьох частин, об’єднаних в одне велике тату. Така робота тривала 11 сеансів по 4 години. На питання, чи буду набивати ще, поки не можу дати однозначної відповіді. Я дуже прискіпливо підходжу до відбору і поки не знайшов чогось дійсно гідного для мене.

Назар:

Звичайно затягує. З часом починаєш розуміти, що і де хочеш набити, щоб воно все гарно компонувало між собою і доповнювало одне одного.
Я абсолютно не шкодую. Поки ще буде вільне місце, то можна «колоти» нові. Але не на обличчі.

Лєв:

Як людина, яка щодня робить татуювання, скажу, залежності це не викликає. Дехто хоче зробити одну крапку на зап’ясті, щоб у них було татуювання, а дехто робить велику. Робить знову, і знову. Це психологія. Кожен по-різному ставиться до цього і сприймає.

Ні про що не жалію. Єдине, на боці у мене є велике незафарбоване татуювання, а я ніяк не наважусь доробити, бо на цьому місці дуже боляче.

F8iC1Hp2vWI

Наталія:

Дійсно, хочеться і манить набити всього побільше після першої. Колись задумала набити “рукав”, і зараз маю таке у планах. От тільки закінчиться період грудного вигодовування, бо я молода мама.

Про тату не шкодую. Щоправда, інколи хочеться замінити один малюнок на інший. Так вже було. По тому, що набридло, набивала інше.

Андрій:

Далеко не всі люди хочуть побільше татуювань. Звісно, більшість тих, хто зробив одне, з часом вирішить прикрасити себе ще якимось зображенням. Переважна частина моїх клієнтів повертається за новим татуюванням мінімум раз у два-три місяці. Звісно є й ті, які приходять щомісяця. Є люди, які роблять велике татуювання, і цей процес займає багато сеансів. Вони приходять з інтервалом в два-три тижні, по мірі заживання попередньої частини роботи.

Також я знаю людей, які зробили одне єдине, і продовжувати планів у них немає.

Чи не шкодую я? Категорично ні!

qRly5fgtmQg

Що означають ваші татуювання?

Богдан:

Я не стараюся зациклюватися на якомусь одному стилі та культурі, тому кожне з моїх шести татуювань несе в собі різне значення. В мене є як і тату з елементами японської культури (Дракон на передпліччі), так і промальовані до найменших деталей Кельтські татуювання з орнаментом Рун. Люди ніколи не бачать тих деталей, а бачать просто гарний малюночок. І тільки одного разу старший чоловік довго розглядав всі деталі тату, а  потім сказав, що таке можуть собі набити тільки найсміливіші люди і що тепер тату, а не я, вирішує мою долю.

Що це за тату? Це Скандинавський “Молот Тора”, що символізує міцність духу, безмежну силу і стійкість. Володарі подібного знака завжди були гідними продовжувачами чоловічого роду. Таке тату не може бути просто красивим малюнком, воно повинно мати високе значення для свого володаря. Я веду свою власну філософію і вважаю, що не важливо, що означає твоє тату для інших, важливо, як воно вплинуло на твоє життя, і що воно означає для тебе.

17351202_1362550947135391_1862863693_n

Назар:

Це в кожного індивідуально. Є тату, які особисто для мене несуть певний зміст, а є і такі, що набив, бо малюнок класний. У мене набиті маяк, підкова, смерть, топірець гуцульський, сова, надпис Stay Punx, Forever Young (перша тату), ACDC та інші.
Та й у кожного свій сенс тату. Стереотип, що кожна тату має сенс, пішов з зони. Думаю, це там в них є стандарти, що кому можна колоти і коли.

_HWaGgzSJ90

Лєв:

У кожного таке можна запитати. Наприклад, на внутрішній частині біцепса у мене наколотий огірок. Що він може означати? Це буде прикольно виглядати, якщо випити у пабі 20 грамів і занюхати “огірком”. Є скалка на руці, вовк, не знаю нащо він мені, є знак запитання, сердечко, яке наколола мені моя дівчина. Знаєте, у мене стільки татух, що я й значення всіх не поясню.

Наталія:

Мої тату як такого значення не мають.Просто собі експерименти, просто собі малюнки, які мені до вподоби. На боці є маки, на руках – пісковий годинник, серце з і стрічкою, зірочки, тістечко, ластівка з якорем, а на ногах – дві дівчини На думці є щось набити символічне, пов’язане з народженням сина.

JZBFG_xCNH8

Андрій:

Татуювання означають лише те, що на них зображено. Кожна людина може вкласти в зображення свій сенс і своє розуміння. Поняття про значення татуювань існує в тих, хто оцінює художнє татуювання на тому ж рівні, що й зековські наколки, зроблені для того, щоб показати, хто ця людина по “масті”. Також такими поняттями переймаються ті, хто взагалі далекий від світу художнього татуювання.

– Як реагують на ваші татуювання люди? 

Богдан:

По-різному. Років 5 назад я б напевне сказав, що люди вважають мене дивним, а зараз, я повторюся, що будь-хто може знайти майстра і без проблем набити собі татуювання. Тому кількість “помальованих” людей є високою і ні для кого вже не є дивним татуювання. Кумедний випадок був, коли я був у Домінікані і люди, котрі не знають англійської мови, питали, що означає надпис на моїй руці. Я всім із серйозним виразом обличчя говорив, що це Ім’я мого тату майстра.

17409920_1367608873296265_1509767024_n

Лєв:

Дехто реагує дико. Наші люди до цього не пристосовані. Якщо набитий на спині тільки орел, то люди на це не так звертають увагу. А влітку буває, коли я гуляю у шортах із футболкою, коли видно торс, то люди дивуються і навіть лякаються. Бувало, що бабусі зупинялись і хрестили мене, думали, що якийсь Люцифер іде. А у вересні приїздять студенти із сіл, які у себе такого не бачили. Я йду забитий у татухах, а людина стоїть у компанії і гучно каже: “ади, ади, яке розмальоване, де ти таке видів”. Кажуть це голосно, що показує їхню невихованість. Якщо бачать людину із якоюсь вадою, у чому нема нічого страшного, вони ж про це кричати не будуть.

Але мені реакція людей по-барабану. Я розумію, що вище за це і нерви на це витрачати не буду.

Gtpa3baV2Fg

Наталія:

Декому подобається, а дехто пальцями показує і “йойкає”.
Якось у Львові у трамваї якась бабця хрестилася та й на додачу мацала мої дреди, які колись мала. У багатьох виникали питання, що означає татуювання. Я відповідала, що це інструкція по відкриванню консервної банки.

Андрій:

Люди реагують дуже по-різному. Переважно реакція повністю адекватна, тому що в сучасному суспільстві кожна третя людина має на своєму тілі хоча б якесь зображення.

Назар:

Кожен звертає увагу на тату – це факт. Хтось думає, що це негарно, з негативом дивиться, типу, нащо ти це зробив і зіпсував тіло. Мова переважно про старше покоління. Деякі люди навіть хрестяться і це, напевно, найсмішніше. А хтось адекватно сприймає, не судить по зовнішності про людину, з цікавістю розпитують. Різні люди, різні реакції.

Треба, щоб люди зрозуміли, що малюнки на тілі ніяк не впливають на результат твоєї діяльності. Якщо ти недоумок, то чи будуть тату, чи ні, ти все одно таким і залишишся, а якщо хочеш досягти чогось більшого в цьому житті, то тату перешкодою не буде.

banner

Залишити відповідь