Творчість, спілкування, відсутність критики. Чим займаються жінки у франківському клубі «Натхнення» (ФОТО, ВІДЕО)

Важливо мати однодумців, з якими можна поділитися своїми переживаннями, радощами та сподіваннями. А якщо спілкування проходить у творчій атмосфері , то зустрічі набувають більшого змісту. Такими є заняття в івано-франківському жіночому клубі «Натхнення».

Його засновницею є філологиня, викладачка міського центру дитячої та юнацької творчості Ольга Андріяшко. Спершу творчі заняття проводила з дітьми, а потім побачила, що це цікаво і їхнім матерям. Починалося все з 4-5 жінок, а тепер у клуб за натхненням ходять більше 10 осіб віком 30-40 років. Вже чотири роки франківки під її керівництвом пишуть вірші, прозу та відкривають нові сторони своєї особистості.

жіночий клуб натхнення

На заняттях відвідувачкам пропонують різні способи та техніки написання текстів. Жінки вчаться писати хоку, верлібри, сонети тощо за прикладом твору відомого поета чи письменника. Виконують психологічні завдання, придумують казки, притчі, замовляння, колискові, еротичну поезію, листи, гуморески, жарти, вірші, писали й запрошення на розлучення. Їм всі жанри під силу, навіть якщо досі писання лякало.

 «У нас є правило – абсолютно немає критики. Наш жіночий клуб не місце, де б критикували недосконалість. Важливо, щоб жінка дістала втіху та крила  від того, що написала вірш. Якби я на першому занятті сказала, що це катастрофа, це вірш жахливий, то сенсу б занять не було б», –  додала жінка.

Жінки показують, що можуть бути різними. Це своєрідна арт-терапія.

«Творчість – це територія, де жінка може відчути, якою є насправді. Через слово, яке пише, вона бачить свої страхи, мрії, переживання. Вилазить підсвідоме», – прокоментувала вона.

Ольга Андріяшко цінує потребу жінок, які вже стали подругами, у творчих заняттях. На них приходять психологині, працівниця банку, журналістки, менеджерки. Дружини, матері знаходять час між побутовими справами, роботою та приходять щопонеділка за позитивною енергією. Кожна жінка приносить щось своє – хтось сценічні ший, комусь притаманний чорний гумор, хтось мрійливий. На заняттях панує відчуття цілісності, а також у жінок з’являються нові думки.

«Це не втеча від буденності, а втеча в інший світ. Ти твориш щось зовсім інше. Й атмосфера жіночого спілкування незмінна. Ми спілкуємося, жартуємо, співчуваємо, інколи плачемо від емоційного тексту. Енергія, яка народжується на занятті, цінна», – поділилася керівниця клубу.

жіночий клуб натхнення

Тут жінки не пишуть у шухляду. Щороку виходить збірка творів учасниць твору, а дехто самостійно бере участь у конкурсах різних рівнів. Також у доробку клубу «Натхнення» є два кліпи. Організовують й атмосферні творчі вечори, наприклад, до Дня закоханих, новорічних свят.

Пані Ольга вважає такі заходи цінним досвідом, бо жінки долають страх, коли публічно читають свої вірші, вірять у себе. У цьому допомагає професійна акторка, яка навчає правильної дикції та як поводитись перед камерою.

натхнення, андріяшко

А чоловіки до хобі учасниць клубу ставляться по-різному. «Вони нас надихають, але  часто свою жінку у творчості недостатньо сприймають», – каже Андріяшко. Все ж приємно побачити, як чоловік зворушується від вірша коханої та дарує їй квіти під час творчого вечора.  Часто чоловіки у шоці, коли бачать дружину у новому образі – з мікрофоном на сцені.

 «Я захоплююся чоловіками митцями ,але не знаю чи б у мене в хаті двоє творчих натур вживалися.  Я пішла творити і він… Хтось має бути приземленішим. У жінки в творчості відкривається якась грань, вона відкривається для себе.  Джулія Кемерон у книзі «Шлях митця» дає розуміння, що жінка без творчості закрита, вона гине», – пояснює Андріяшко, чому клуб «Натхнення» тільки для жінок.

Керівниця клубу підсумовує: «Завдання клубу – дати кожній жінці відчути свою силу, радість від творчості і побачити, наскільки вона може бути прекрасною».

Тож всім охочим тут будуть раді.

Фото, відео – Жіночий клуб “Натхнення”

banner

Залишити відповідь