Чоловіче спілкування та якісні стрижки. Чому варто йти у барбершоп, а не просто перукарню?

Барбершоп – це місце, де панує особливий настрій. У ньому поєднані риси голярні початку минулого сторіччя та сучасної перукарні.  А стрижки тут виконують з особливою ретельністю й індивідуальним підходом.

Про це Ogogo.if.ua розповіли у закладі «Frisor».

Цей барбершоп відкрився в Івано-Франківську у лютому. Але заклад представляє мережу, вже знану не лише в Україні, а й за кордоном. І в неї є своя особливість.

 «Це перший барбершоп в Україні, який створений саме майстрами-барберами, а не просто людьми, які мають комерційний інтерес. Засновник Дмитро Верховецький – один з найкращих барберів України. Він придумав концепцію і почав впроваджувати її у Києві. А на сьогодні є більше 20-ти закладів Frisor в Україні. Крім того, два – у Польщі. Ще один відкривається у Лондоні», –  розповідає   Руслан Колішенко, власник закладу в Івано-Франківську.

Затишності цьому місцю надають заспокійливий зелений колір стін та  дерев’яна оздоба, яка передає дух старовини.

А ще використовується особлива система підсвітки – так звані «павуки». Вона запатентована барбером-засновником «Фрізора». Така будова ламп дуже допомагає майстрам у роботі, оскільки забезпечує рівномірне освітлення.

 

frizor барбершоп перукарня-5313

 

Що ж до самих перукарських послуг, то у Frisor насамперед намагаються підкреслити індивідуальність свого клієнта, якого тут називають «гостем». Підібрати форму стрижки, підшукати поради з догляду стараються так, щоб йому підходило на всі сто відсотків. Багато уваги приділяють деталям.

 

frizor барбершоп перукарня-5420

 

Сама концепція барбершопу полягає в тому, що це місце суто для чоловіків. Тут вони можуть обговорювати ділові питання та останні новини. Гості відчувають себе невимушено.  З жінок тут лише адміністраторки.

«Барбершоп – це місце, де спілкуються справжні чоловіки, де вони відчувають себе незалежними. Тут можна отримати якісну стрижку, вибрати засіб з догляду за бородою  та волоссям, поспілкуватися з барберами, з друзями, відпочити від навантажень на роботі, випити 50 грамів віскі, послухати класичний рок, розслабитися і просто почувати себе у своєму середовищі», – розказує Руслан Колішенко.

У мережі Frisor не буває майстринь, які роблять стрижки. Жінок на цю роботу не беруть навмисно.  Це задум, який не порушують.

«Чоловік з чоловіком спілкується вільно на будь-які теми – про роботу, стосунки із дружиною чи дівчиною. Із жінкою він ці питання не обговорить, – вважає Руслан.  – Хороший барбер – не тільки майстер перукарської справи, а ще й психолог».

До цієї культури намагаються привчати працівників у школі барберів «Frisor», яка діє у Києві.

Одним із її випускників є Петро Костюк. У перукарській справі він уже п’ять років. Починав із звичних салонів, потім захопився саме чоловічими стрижками й вирішив розвивати свою майстерність. Під час двотижневих курсів у «Frisor» перейняв характер стрижок.

 

 

За його словами, порівняно з іншими перукарнями,  тип зачісок тут зовсім інакший. У всіх бабершопах підтримується класичний стиль стрижок – переважно виголені скроні і довгий верх.

Крім того, тут підтримують моду на пишні бороди, яка поширена останніми роками.

На думку Петра Костюка, цей тренд скоро не мине – борода завжди виглядала стильно і модно.

«Раніше багато чоловіків не запускали бороди, бо не знали, як за нею доглядати. Вже коли поширились барбершопи, то змогли отримати професійний догляд», – стверджує майстер.

Також каже, що у барбершопі йому подобається атмосфера. Більшість  клієнтів є його хорошими товаришами.

«Було таке, що клієнт в мене стригся п’ять разів, а потім запросив мене на весілля дружбою, хоча до того ми не були знайомі», – ділиться барбер.

Він зауважує, що  англійське слово «barbershop» перекладається просто як перукарня для чоловіків.  І на Заході такий формат, де чоловіки збираються окремо від жінок постригтися, поголитися й поспілкуватися,  є дуже давнім.   Українські барбершопи запозичують ці традиції.

«Але мені здається, що в Україні барбершопи навіть крутіші, – каже Петро Костюк. – Там це просто чоловічі перукарні, вони менш цікаві.   А в нас  їх роблять  модними і кращими».

Переконатися у цьому можна у «Frisor» в Івано-Франківську на вулиці  Мазепи, 58.

banner

Залишити відповідь