Чоловіче спілкування та якісні стрижки. Чому варто йти у барбершоп, а не просто перукарню?
Барбершоп – це місце, де панує особливий настрій. У ньому поєднані риси голярні початку минулого сторіччя та сучасної перукарні. А стрижки тут виконують з особливою ретельністю й індивідуальним підходом.
Про це Ogogo.if.ua розповіли у закладі «Frisor».
Цей барбершоп відкрився в Івано-Франківську у лютому. Але заклад представляє мережу, вже знану не лише в Україні, а й за кордоном. І в неї є своя особливість.
«Це перший барбершоп в Україні, який створений саме майстрами-барберами, а не просто людьми, які мають комерційний інтерес. Засновник Дмитро Верховецький – один з найкращих барберів України. Він придумав концепцію і почав впроваджувати її у Києві. А на сьогодні є більше 20-ти закладів Frisor в Україні. Крім того, два – у Польщі. Ще один відкривається у Лондоні», – розповідає Руслан Колішенко, власник закладу в Івано-Франківську.
Затишності цьому місцю надають заспокійливий зелений колір стін та дерев’яна оздоба, яка передає дух старовини.
А ще використовується особлива система підсвітки – так звані «павуки». Вона запатентована барбером-засновником «Фрізора». Така будова ламп дуже допомагає майстрам у роботі, оскільки забезпечує рівномірне освітлення.
Що ж до самих перукарських послуг, то у Frisor насамперед намагаються підкреслити індивідуальність свого клієнта, якого тут називають «гостем». Підібрати форму стрижки, підшукати поради з догляду стараються так, щоб йому підходило на всі сто відсотків. Багато уваги приділяють деталям.
Сама концепція барбершопу полягає в тому, що це місце суто для чоловіків. Тут вони можуть обговорювати ділові питання та останні новини. Гості відчувають себе невимушено. З жінок тут лише адміністраторки.
«Барбершоп – це місце, де спілкуються справжні чоловіки, де вони відчувають себе незалежними. Тут можна отримати якісну стрижку, вибрати засіб з догляду за бородою та волоссям, поспілкуватися з барберами, з друзями, відпочити від навантажень на роботі, випити 50 грамів віскі, послухати класичний рок, розслабитися і просто почувати себе у своєму середовищі», – розказує Руслан Колішенко.
У мережі Frisor не буває майстринь, які роблять стрижки. Жінок на цю роботу не беруть навмисно. Це задум, який не порушують.
«Чоловік з чоловіком спілкується вільно на будь-які теми – про роботу, стосунки із дружиною чи дівчиною. Із жінкою він ці питання не обговорить, – вважає Руслан. – Хороший барбер – не тільки майстер перукарської справи, а ще й психолог».
До цієї культури намагаються привчати працівників у школі барберів «Frisor», яка діє у Києві.
Одним із її випускників є Петро Костюк. У перукарській справі він уже п’ять років. Починав із звичних салонів, потім захопився саме чоловічими стрижками й вирішив розвивати свою майстерність. Під час двотижневих курсів у «Frisor» перейняв характер стрижок.
За його словами, порівняно з іншими перукарнями, тип зачісок тут зовсім інакший. У всіх бабершопах підтримується класичний стиль стрижок – переважно виголені скроні і довгий верх.
Крім того, тут підтримують моду на пишні бороди, яка поширена останніми роками.
На думку Петра Костюка, цей тренд скоро не мине – борода завжди виглядала стильно і модно.
«Раніше багато чоловіків не запускали бороди, бо не знали, як за нею доглядати. Вже коли поширились барбершопи, то змогли отримати професійний догляд», – стверджує майстер.
Також каже, що у барбершопі йому подобається атмосфера. Більшість клієнтів є його хорошими товаришами.
«Було таке, що клієнт в мене стригся п’ять разів, а потім запросив мене на весілля дружбою, хоча до того ми не були знайомі», – ділиться барбер.
Він зауважує, що англійське слово «barbershop» перекладається просто як перукарня для чоловіків. І на Заході такий формат, де чоловіки збираються окремо від жінок постригтися, поголитися й поспілкуватися, є дуже давнім. Українські барбершопи запозичують ці традиції.
«Але мені здається, що в Україні барбершопи навіть крутіші, – каже Петро Костюк. – Там це просто чоловічі перукарні, вони менш цікаві. А в нас їх роблять модними і кращими».
Переконатися у цьому можна у «Frisor» в Івано-Франківську на вулиці Мазепи, 58.