Як Мустафа з Багдаду робить франківських чоловіків красивими

Коли чимало прикарпатців шукають кращої долі на заробітках в країнах Європи, 28-річний молодик з Іраку вже кілька років “осів” в Івано-Франківську, та доводить, що у нашому місті можна гарно заробляти.

“Якщо ти вмієш робити щось добре – зможеш всюди знайти високооплачувану роботу.”

Про себе

Мене звати Мустафа, я з Іраку, місто Багдад. Мені 28 років і я приїхав в Україну навчатись. Вступив на кафедру буріння нафтових і газових свердловин, у Івано-Франківський університет нафти і газу. Та мене не влаштовувало просто сидіти на парах, слухати викладачів, хотілось займатись улюбленою справою.

Про Барбершоп

Таких майстрів як я називають «барбер» або  «брадобрей», вони стрижуть та бриють  бороди і вуса, роблять зачіски чоловікам.  До слова «Барбершоп» – «чоловіча цирульня».

Я почав цікавитись цією справою ще у рідній країні, у мого брата був свій салон, тож я приходив, дивився, вивчав види стрижок і сам почав цим цікавитись та займатись. Він  всьому мене навчив. В Івано-Франківську стрижу вже майже 3 роки , починав стригти “на дому”.

барбер мустафа-8

Особливості роботи барбера зі Сходу

Можу сказати, що спочатку було досить важко, адже  в українців було не те сприйняття, часті непорозуміння. У моїй країні багато барберів, більше чоловіків доглядають за собою. Це пояснюється дуже просто – у нас вважається, що чоловік повинен зробити красиву укладку і помитись. Як перед сном, щоб волосся було свіжим, а також зранку після сну. Це ознака охайності, у нас так заведено.

Професія брадобрея включає в себе не лише стрижку та формування зачіски, але й моделювання певної форми бороди та брів. На початку моєї професійної діяльності франківці, котрі приходили, не розуміли, чому я формую їм брови, для чого? Казали: “Припини, що ти робиш? Я не хочу бути схожим на дівчину.” Та зараз, з 10-ти клієнтів, котрі приходять, приблизно 6 роблять брови. Загалом, я просто пояснюю клієнтам, що забираю некрасиву “моноброву”, та роблю чоловіків красивішими.

барбер мустафа-4

Франківці дуже хороші люди, привітні, доброзичливі, та на превеликий жаль, думають старими фармаціями.

Відтоді, як стало модним носити бороду, чоловіки часто приходять на корекцію бороди, раніше українські чоловіки лише думали, що бороду можна або збрити або ж просто запустити.

Про стрижки

Хороша стрижка залежить від довжини волосся, а помітити, чи якісно зроблена стрижка, може будь-яка людина, ця стрижка має виглядати гарно.

Найбільш популярною зараз є стрижка андеркат, фейд з переходом. Практично всі клієнти, які приходять, довіряють мені, моїй уяві, навіть коли приходять та пояснюють, що хочуть і знаєш, що це не пасуватиме, то все-таки стараєшся зробити як краще, адже для барбера важливе власне ім’я та імідж.

барбер мустафа-6

Секрети

Відкрию секрет, “на дому” я стрижу дівчат, про це ніхто не знає, та й серед барберів це не поширено. Особисто я вважаю, що як жінка, так і чоловік мають бути доглянутими, волосся ж однакове, чи коротке, чи довге.

Комплімент клієнту

Коли довго стрижу, я намагаюсь зробити приємно людині, масаж спини, шиї, голови. Це для того, щоб людина вийшла зовсім іншою. Задоволеною не лише від зовнішніх перевтілень, але й з хорошим самопочуттям, для мене головне, щоб клієнти були задоволені.

Знамениті клієнти

У мене багато клієнтів – як українців, так й інших національностей. Є багато зіркових франківців, які користуються моїми послугами, зокрема Сергій Лиховода, Олександр Куровський. Це, до речі, мої улюблені клієнти, вони “приколісти “, час із ними проходить непомітно. У мене близько 400 постійних клієнтів.

 

Як стати успішним барбером?

Вважаю, треба вчитись у нас, та й не обов’язково у нас, просто у хорошого майстра. Не вважаю, що у мене є конкуренти, часто стрижу себе сам, спочатку зіпсував зачіску, згодом купив дзеркало, щоб бачити ззаду. Але у мене є свій майстер (та його ім’я секрет).

барбер мустафа-9

Про особисте та любов до Івано-Франківська

Я планую продовжувати кар’єру барбера, та ще рік точно планую жити в Івано-Франківську. Адже тут познайомився зі своєю дружиною (франківка), хочу, щоб їй було добре, тому й не планую переїжджати. Якось після новорічних свят я прийшов додому втомлений і просто заснув, а згодом дружина розповіла і навіть зняла відео, я аж не вірив своїм очам. Я уві сні махаю рукою, наче стрижу когось, і кричу “Не записуйте більше клієнтів”.

 

 

banner

Залишити відповідь