Як у Франківську студенти-іноземці писанки малювали (ФОТО)
В Івано-Франківську триває проект «Писанкарство». 5 квітня навчали розмальовувати пасхальні яйця також іноземців підготовчого відділення Університету нафти й газу, які здобувають знання у місті тільки півроку. Приїхали вони Йорданії, Еквадору, Камеруну, Нігерії, Курдистану і Кот-д’Івуару.
Викладачка української мови Ірина Литвин заохочує своїх студентів вивчати звичаї та традиції українців.
«Цього разу їм показали, що таке писанка та як її робити. Щороку дівчата та хлопці пишуть на стінгазеті свої враження, зазвичай вони позитивні. А сувеніри забирають на згадку додому», – прокоментувала вона.
Сподобався захід Мамаду та Арнольду, які родом із Кот-д’Івуару.
«Вдома я такого не робив, але мені це цікаво», – сказав Мамаду.
Старша наукова співробітниця Музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк зауважила, що іноземці приходять до неї на майстер-клас вже кілька років. Вони сумлінні та відповідальні, а процес виготовлення писанки їм цікавий.
«Якби я поїхала у якусь країну, то хотіла б дізнатися щось про тамтешню культуру. Людина має бути різнобічно розвиненою», – прокоментувала вона.
Писанкарство вже у Франківську опановували вихідці з Іраку, Еквадору та інших країн. Новачкам у цій справі роздають наочні матеріали, які допомагають правильно оформити писанку.
Пані Іванна також розповіла, що потрібно для того, щоб виготовити писанку. Кожен приносить із собою куряче сире яйце. Воно має бути біле, щоб краще виглядали колір та лінії. Використовують бджолиний віск, спеціальні фарби та писачки. Спершу контури наводять олівцем, потім воском з допомогою писачки та занурюють у фарбу. На кінцевому етапі біля свічки віск знімають.
На яйцях часто пишуть різні символи, наприклад, завитки, які малюють за годинниковою стрілкою, це символ щастя і долі, калина – дівоча краса, листки дубу – чоловіча енергія та мужність, сонце – символ життя. Кожен обирає символи та кольорову гаму, яка найбільше до вподоби.
«Якщо ми робимо оберіг, то яйце має бути сире, має бути зародок, а якщо сувенір, то можемо його видути і повісити на шнурочок», – зазначила писанкарка.
Проект триватиме до 12 квітня. Тож спішіть розмалювати яйце для свого великоднього кошика.