Як відомий франківський митець допомагає людям полюбити себе за допомогою фототерапії (ФОТО)

Кожна людина гарна, обдарована та особлива, але багато хто з нас себе недооцінює та надто критикує. Франківець Сергій Горічок впевнений, що чудово підвищує свою самооцінку… фототерапія. Тому він вже багато років допомагає людям за допомогою фото зрозуміти свої сильні сторони, акцентувати увагу на позитиві. Горічок розповів команді OGOGO!, що ж таке фототерапія, чому це так популярно, та яке виснаження відчуває після зйомок фотограф.


Сергію 34 роки, вже 9 років чоловік пізнає себе та оточуючих через любов до фотографії. Горічок сфокусований на портретному жанрі, також він є організатором щорічної спільної фотовиставки «Сучасний портрет», яка цієї осені відбулася вп’яте, є членом Національної спілки фотохудожників України, та проводить курси по фотопозуванню і займається фототерапією. Захоплюється Сергій позитивною психотерапією та розвитком особистості.

“Протягом 10-ти років, з Божою допомогою, я так себе змінив, що зараз мені важко в це повірити. І саме це дає мені віру в те, що для Бога немає нічого неможливого. У мене дуже багато знайомих і щодня я розширюю коло оточення. Стаю відкритішим, вчусь більше довіряти.  Я не найкращий, але один з кращих та найвідоміших фотографів у Франківську. Впевнений, що всього можна досягнути, тільки не потрібно стояти на місці, а йти до цілей з позитивом у серці, а винагородою буде багатство. Тільки не завжди багатство це гроші, і не завжди ним є досягнення мети. Дуже часто багатством є дорога, якою йдеш до мети”, – каже фотограф.

“Фототерапія – це один із способів краще пізнати себе через фотографію. На заняттях я допомагаю людям розкрити і зрозуміти свої сильні сторони, акцентувати увагу на позитиві, що дозвляє стати розкутішим, більш впевненими в собі. Фотосесія, це взагалі свого роду інтимна процедура. Наприклад, якщо ти приходиш до незнайомого фотографа, тобі йому потрібно розкритися, а для того, щоб розкритися, потрібно зрозуміти, чи можна довіряти цій людині. Та й це складно, особливо якщо у тебе ще якісь комплекси, невпевненість у собі. Постійно розвиваюся в жанрі фототерапії, допомагаю змінити боязкість фотографуватися – на любов”, – каже фотограф.

Фототерапія  достатньо новий метод, проте він знаходить широке поширення в професійній діяльності психологів. Раніше цей термін вживався тільки для терапії світлом. Зараз використовується також й для методів, де залучені фотографії чи процес фотографування. Але тут варто внести деяку ясність, щоб зрозуміти, в чому ж саме терапія. Професійна терапія може проявлятися в двох основних процедурах. Перший, це коли психолог чи психотерапевт і клієнт працюють з уже існуючими фотографіями: індивідуальними, сімейними чи зробленими на роботі. Розглядаючи їх на терапевтичній сесії, можна аналізувати дуже багато речей. Наприклад, розбираючи стосунки в парі можна подивитися динаміку їх взаємин в часі. Чи, наприклад, ієрархію в колективі. За індивідуальними фото можна працювати зі страхами, комплексами, і прихованими чи неусвідомленими бажаннями.

“У своїй практиці маю вже достатньо вдалих прикладів позитивного ефекту фототерапії, але це не лише праця фотографа. Перш за все, це особисте бажання змінюватися, велика робота над собою та самодисципліна для досягнення результату”, – розповідає Сергій Горічок.

Будь-яка людина  може сама собі проаналізувати і робити висновки, розглядаючи свої фотографії. Для практикування достатньо взяти 10-15 фотографій в різних ситуаціях. Розглядаючи їх, необхідно спробувати відповідати на запитання: «Наскільки я «справжній» на фото?», «Чи маю я якусь типову «маску», яку часто вдягаю на себе, фотографучись? Для чого вона мені?», «Чи відповідає моє зображення тому, як я сам чи сама це сприймаю?» та інші. Така саморефлексія допомагає багато зрозуміти і навіть часто прийняти якісь рішення.

“Ти можеш невдало виходити на фото, а можеш виходити вдало! Це не залежить від твого віку, статі, національності, зовнішнього вигляду, обличчя чи форми тіла…Все залежить від твого розуміння своїх сильних сторін та вміння поводити себе перед камерою”, – зазначає Горічок.

Фотограф також розповідає, що фототерапія може бути виснажливою для нього,  адже все залежить від підготовки людини до зйомки.

“Стосовно виснаження – буває по-різному, це досить індивідуально, а також залежить від того, як людина готується до зйомки. Підготовка до фотосесії – дуже відповідальна річ. Я рекомендую налаштовуватися на фотосесію не так зовнішньо, як емоційно. Це запорука успішної співпраці з фотографом, а як результат – вдалої зйомки”, – зауважує Сергій Горічок.

 

 

За матеріалами інтернет ресурсів.

banner

Залишити відповідь