Now And Then

The Beatles випустили нову пісню вперше за 27 років. Кліп зняв Пітер Джексон

2 листопада The Beatles випустили пісню “Now And Then”. Це перша нова пісня гурту за 27 років — і, якщо вірити офіційному пресрелізу, остання. Відео змонтував Пітер Джексон – режисер трилогій “Володар кілець” та “Гобіт”.

У кліпі використовуються документальні кадри роботи над «Now And Then», зняті в 1990-і роки та в 2023 році, сучасні зйомки Пола Маккартні та Рінго Стара, зйомки The Beatles 1960-х років, а також «живі» фотографії 1940-х та 1950-х років.

The Beatles фактично припинили існування у 1970 році. У 1970-і роки учасники The Beatles нерідко допомагали один одному в студії. Проте вчотирьох вони більше жодного разу не працювали разом, хоча, за різними свідченнями, розглядали таку можливість.

У середині 1990-х Пол, Джордж і Рінго таки зустрілися у студії — вони вирішили записати нову музику для масштабного проєкту «Антологія». Основою нових записів стала касета з домашніми демозаписами Джона, яку їм передала його вдова, художниця Йоко Оно.

Опублікована у 2023 році “Now And Then” була на тій же касеті. І хоча у 1990-ті пісня так і не вийшла, багато шанувальників The Beatles її чули в тому чи іншому вигляді: в інтернеті можна знайти як демозапис Леннона, так і численні спроби фанатів самостійно доробити його у стилі The Beatles.

Маккартні неодноразово давав зрозуміти, що хоче закінчити “Now And Then”. Технічна можливість для цього з’явилася завдяки режисерові Пітеру Джексону. Джексон працював з десятками годин записів на яких голосів музикантів часто не було чути через їхню ж гру на інструментах. Щоб впоратися з цим, команда режисера навчила штучний інтелект розкладати запис на інструменти та голоси й робити це, на відміну від доступних на ринку програм, з мінімальними спотвореннями.

banner