Аби комфортно і якісно: як не схибити з вибором килима в Івано-Франківську

Забудьте про те, що килим в домівці чи офісі – це вчорашній день. Як показують тенденції, мода на них в останні роки повертається.

В основному через те, що цей елемент декору не лише додає краси і затишку дому чи офісу, а й економить тепло в середньому на 15%.

коври, Вітіг (18 of 42)

Видання Ogogo!  зібрало поради, як правильно вибрати килим, зважаючи на свій бюджет та очікування. Допомогли в цьому знання директора килимового центру “Вітіг” Віталія Колтовського.

коври, Вітіг (3 of 42)

Є три основні критерії відмінності товару – якість нитки, щільність набивки, висота ворсу. Також чим більше кольорів нанесено на малюнку, тим він також дорожчий.

“Ось є доріжка хорошої якості – тут вісім кольорів, дуже щільна набивка – півтора мільйона петель на метр квадратний. ЇЇ не треба тріпати, трусити. Можна взяти ганчірку та витерти. Але це півтора тисяч гривень за метр квадратний. На цьому ж фото поруч – доріжка за 450 гривень. Ви бачите, яка тут густота набивки, якість нитки. Цей матеріал більше піддається забрудненню та деформації від, скажімо, стільця. Тому немає такого, що ціна висока просто так стоїть”, – пояснює .

коври, Вітіг (38 of 42)

Щодо останніх тенденцій, то так звані килими з абстрактними малюнками витісняються класичними, під колись мегапопулярні персидські килими. Але все залежить від стилю облаштування конкретного житла.

До слова, є у “Вітігу” автентичні персидські килими, коштують в середньому 25 тисяч гривень. Товар такий продається в середньому раз у квартал. Але має свого покупця, адже тут нитка не втрачає колір на сонці чи витримує випробовування праскою.

Орієнтуватися на країну виробника при виборі килима не варто. Лише у Туреччині є 100 таких заводів, і роблять вони продукцію різної якості. Визначальним є бренд виробника.

“Загалом покупець середнього класу вже років як п’ять пропав. Якщо раніше ми знали, що числа 10 люди отримують пенсію, і 1-2 прийдуть купити килимок чи ще щось, то тепер не спрогнозуєш. І мова не лише про пенсіонерів. Люди, які мають гроші, може їх навіть стало більше, і вони хочуть товар хорошої якості. Тому ми зменшили завіз дешевого товару, беремо дорогий, хороший і якісний”, – розповів Колтовський.

А от настінні килими, визнає фахівець, майже не продаються.

“Якщо до нас приходить сім’я з чотирьох осіб, то вони виберуть чотири різні килими, і це нормально. Тому у нас дуже багато і різноманітної продукції, ми маємо найбільший у Західному регіоні магазин з точки зору наявного асортименту”, – каже Віталій.

коври, Вітіг (12 of 42)

Ціна на килими стартують від 100 гривень за метр квадратний, і сягають кількох тисяч.

До слова, в килимовому центрі “Вітіг” є супутні послуги: оверлоку та монтажу килимного покриття у домі чи офісі.

коври, Вітіг (40 of 42)

banner

Залишити відповідь