Аварійні ситуації на дорозі та як з ними боротися: поради франківського водія

Не стверджуватимемо, що кожен, але дуже багато водіїв потрапляли в критичну аварійну ситуацію на дорозі, і не всі змогли без втрат і наслідків уникнути її.

Франківець Назар Смольников у спільноті AutoLife IF  розглядає найбільш часті випадки, де швидкість реакції, холоднокровність, логічне мислення і багато інших чинників допомогли впоратися з нею з гідністю.

Якщо в дорозі педаль газу, раптом заклинило, тоді:
-Оцініть ситуацію на дорозі, чи немає ззаду та попереду машини;
-Переведіть важіль коробки передач в положення “нейтральна передача”;
-Вимкніть запалювання, але так, щоб кермо не “спіймало” клин;
-Вичавіть педаль гальм;
-Швидше повертайте до узбіччя;

Це правильний порядок дій, які потрібно зробити в такій ситуації. Спинившись, спробуйте з’ясувати, яка причина несправності, педаль може просто зачепитися за килимок на підлозі авто. Якщо причина не в цьому, значить винен акселератор. Може вийде так, що його деталі, або затиснуло, або вони застрягли. Трохи масла, взятого зі щупа, яким перевіряється рівень моторного масла в двигуні, може вирішити проблему. Якщо справа все-таки ні в тому, ні в іншому, і ви не можете визначити поломку, потрібно викликати евакуатор і відправити його на стоянку для подальшого ремонту.

Відмова гальмівної системи
Якщо у вас різко пропали гальма, і при натисканні ніяк не реагують;

– Увімкніть фари і «аварійку»;
– Послідовно, не сіпаючись, почніть переходити на знижені передачі;
– Скористайтеся стоянковим гальмом, але не фіксуйте його, щоб якщо машину почне заносити, ви змогли легко його відпустити;

Якщо до машини, що йде попереду, відстані зовсім немає, різко посигнальте, якщо зупинитися не вдається, поверніть на узбіччя, навіть в кювет, але тільки не в лоб. Якщо перед вами обрив, скористайтеся крайнім заходом; вимикайте запалювання та ввімкніть першу швидкість, автомобіль різко затихне і клюне носом, але зупиниться. Пошкодження коробки передач, мала плата за можливість залишитися живим і здоровим. Якщо ж гальма відмовили на крутому повороті, гасіть швидкість придорожніми кущами, а якщо з боків сніжна пустка, сміливо пірнайте в замет.

Відкриття капота: рідкість, але трапляється

Якщо він відкрився, навіть злякавшись, постарайтеся не гальмувати різко, відразу вмикайте «аварійку», виглядаючи у вікно водійських дверей, і використовуючи дорожню розмітку, як орієнтир, почніть пригальмовувати і потихеньку звертайте до узбіччя.

Пробило колесо
Тільки не гальмуйте різко, якщо при русі автомобіля, пробило колесо, машину занесе, і вона перекинеться.

-Тримайте кермо дуже міцно – так, щоб автомобіль не ухилявся з прямої траєкторії;
-Відпустіть педаль газу;
-Перейдіть на знижені передачі;
-Натискайте на гальмо тільки тоді, коли машина значно знизила швидкість;

Описані ситуації – далеко не всі приклади аварійної ситуації на дорозі. Кожна індивідуальна і вимагає всієї майстерності водія, яка тільки є. А новачкам можна порадити, не шкодувати грошей і пройти навчання в школі контраварійного водіння. Безпека самого себе та інших учасників руху важливіша і дорожча.

banner

Залишити відповідь