Поради фахівця: як обрати своє перше авто

Після закінчення автошколи настає момент вибору першого автомобіля. Про те, як обрати, коли на ринку тисячі пропозицій, на що варто звернути увагу, аби перша «ластівочка» повністю задовільнила ваші потреби, Огого спитали у Тараса Максимціва – менеджера по підбору автозапчастин та досвідченого автомобіліста

Для чого вам авто?

Спершу треба зрозуміти, куди найчастіше ви будете їздити. Якщо це машина для міста: поїхати на роботу, завезти дітей в школу, на ринок – зверніть увагу на маленькі міські малолітражки А- та В-класів. Невелике авто зручніше припаркувати, вони економніші у міських корках.

Якщо ж у вас велика сім’я – малолітражка не підійде. Щоб усі помістились, краще обрати мінівен або навіть мікроавтобус

У випадку, якщо авто потрібне вам для роботи: перевозити обладнання, сировину чи будь-які інші вантажі – вдалим варіантом стане пікап чи бус.

Механіка чи автомат

І коробка автомат і механічна коробка передач мають свої переваги та недоліки. Автомат зручніший для міського трафіку, але водіям, які звикли кермувати тільки в таких авто буде складніше пересісти на коробку передач. Водіям механіки ж зазвичай значно простіше опанувати автомат.

Бюджет

Варто визначити бюджет, який ви готові витратити на купівлю автомобіля. Якщо кошти дозволяють – можна обрати нове авто. Машини із салону не потребують частих ремонтів та заміни запчастин. Тим більше у випадку поломки її майже завжди усувають по гарантії.

Основні витрати з новою машиною це: паливо, заміна мастил, сезонні шини, мийка та планові ТО.

Щоправда, нове авто при виїзді з автосалону втрачає приблизно 20% вартості, і далі по 10% кожен рік. Зрештою, за 4-5 років експлуатації авто дешевшає вдвічі.

Вживане авто значно дешевше, але й витрат на утримання більше. Перевірте стан авто, перед покупкою варто оглянути його із фахівцем. Небезпечно купувати машину із пробігом більше 200 тис. км.

Яку марку автомобіля обрати?

Тут немає конкретного списку. Але якщо ви купуєте вживане авто, зверніть увагу, чи є достатньо змінних деталей до вашої машини. Це має бути поширена у вашому регіоні марка, як от «Опель», «Шкода», «Фольксваген», «БМВ» чи «Мерседес». У випадку несправності ви зможете швидко її усунути. Якщо ж купуєте ексклюзивне у вашому місті авто – будтьте готові, що на заміну запчастини прийдеться чекати довше і це може бути значно дорожче, ніж з іншими машинами.

banner

Залишити відповідь