Безпечне паркування: як захистити електросамокат від угону

В містах такий вид транспорту давно обирають не тільки діти. Дорослим зручно добиратися на роботу, по справах, на прогулянку. Але варто вирішити і питання безпеки, тому що угнати електросамокат простіше, ніж автомобіль. Є декілька варіантів, які допоможуть убезпечити свій транспорт.

Способи захисту від угону

Оптимальне рішення підбирається в залежності від того, як часто самокат залишається без нагляду. Варто врахувати і особливості конструкції транспорту, наявність багажника для зберігання замків під час руху.

Основні способи захисту:

  1. GPS-трекер. Фіксує пересування гаджету у реальному часі. Допоможе відслідкувати місцезнаходження, якщо самокат викрадуть. Дані можна передавати одразу у поліцію.
  2. Сигналізація. Завдяки пульту віддаленого керування можна контролювати звук, який з’являється при спробі зсунути самокат з місця. Це налякає грабіжника та приверне увагу оточуючих. Але у режимі сигналізації не варто залишати електросамокат біля доріг або пішохідних зон.
  3. Фіксація. Велосипедні замки використовують для кріплення до огорожі, стовпа, спеціальної парковки. Альтернатива – протиугінний трос для гальм.

Доступні різні види замків: тросовий, ланцюговий, складаний. Вони розблоковуються через спеціальний код, ключ або просто відмиканням. Додатково можна використати фіксатор керма, який не дає його повернути. Контролювати гаджет допоможе додаток на iOS або Android, а також дистанційне керування – обираючи електричні самокати у Івано-Франківську, зверніть увагу на ці функції. У комбінації з сигналізацією ви підвищуєте рівень контролю у рази.

Рекомендації з безпечного паркування

Дослідіть можливість зберігання транспортного засобу всередині будівлі, якщо їдете на роботу або навчання. Багато закладів вже облаштували біля себе велосипедні паркінги – достатньо купити замок. Ще декілька рекомендацій:

  • Фінансові та медичні заклади, ресторани та супермаркети використовують камери спостереження на паркінгах. Можна залишити транспорт тут, це буде безпечніше, ніж посеред вулиці.
  • Трекери, додаткове світло, а також аксесуари варто забирати із собою або зберігати у багажнику, якщо він є.
  • Намагайтеся мінімізувати тривалість паркування. Навіть за наявності замка можна угнати електросамокат, якщо для цього є достатньо часу.
  • Ознайомтеся з інструкцією. Виробники наводять поради щодо убезпечення конкретної моделі електросамоката, яку ви обрали, а також рекомендують певні види замків.

Якщо ваш гаджет небагато важить, краще складати його та забирати із собою, особливо, коли планується відлучення на декілька годин і більше. Використовуйте комплексний підхід для безпеки пристрою. Комбінуйте сигналізацію, блокування керма та трос або контроль у додатку та ланцюговий замок. Більше способів захисту – менший ризик угону.


banner

Залишити відповідь