Чи потрібен ресивер для акустичної системи?
Ресивер, без перебільшення, можна назвати серцем акустичної системи чи домашнього кінотеатру. Всі компоненти, котрі під’єднуються до джерела сигналу, працюють саме через ресивер. Цей компактний пристрій одночасно виконує функції підсилювача з багатьма каналами і процесора об’ємного звуку. Також сучасні ресивери підтримують стандарт HDMI 1.4, у тому числі й функцію HDMI Ethernet. Це дозволяє компонентам домашнього кінотеатру швидко обмінюватися даними, під’єднуватися до мережі Інтернет.
Важливі критерії вибору ресивера
Найперше визначимо, для чого ж потрібен ресивер? Цей пристрій створений для того, щоби обробляти та підсилювати звуковий, відео сигнал. Окрім цього, ресивери можуть також декодувати сигнал, відкривають перед користувачем доступ до різноманітних мережевих можливостей.
Головні характеристики, за якими обираємо ресивер:
- потужність;
- декодери;
- кількість каналів.
Потужність ресивера обираємо відповідно до площі приміщення. Для середніх та великих кімнат достатньо потужності 40-60 Вт на один канал. Цього буде достатньо, якщо до ресивера під’єднані потужні колонки.
Щоби отримати звук та зображення високої роздільної здатності, оптимально обирати ресивер з ЦАП (цифро-аналоговий перетворювач), да також декодером форматів Dolby та DTS. Завдяки цим декодерам ви зможете переглядати фільми на екрані домашнього кінотеатру, виключно у високій якості.
Ресивер можна обирати окремо або у складі комплекту домашнього кінотеатру чи стерео системи. якщо ви підбираєте ресивер до вже готової акустичної системи, звертайте увагу на параметр каналів. Мінімальна конфігурація комплекту — 5.1. Це значить кількість колонок у кімнаті, доповнених сабвуфером.
Популярні моделі ресиверів
На ринку представлено строкате розмаїття ресиверів, у різних цінових категоріях, різної функціональності. Однією з найпопулярніших моделей є Hi-Fi ресивер Yamaha R-S202 з чудовими звуковими якостями та елегантним дизайном.
Підтримка Bluetooth дозволяє просто й легко відтворювати музику, без підєднання дротів.
Щоби під’єднати дві пари акустичних систем, передбачені акустичні клеми та селектор.
Висока якість звучання ресивера базується на багатолітньому досвіді компанії, використанні Hi-Fi компонентів.
Arcam FMJ AVR390 — новий ресивер, що призначений для побудови 7.1/7.2-канального домашнього кінотеатру.
З вихідною потужністю 60 Вт на канал, цей ресивер здатен створити чистий, об’ємний звук. Окрім інтегрованого 7-канального підсилювача, ресивер також має мережевий інтерфейс з підтримкою потокового відтворення.
Ресивер відрізняється антирезонансним корпусом – масивна металева конструкція, побудована на антивібраційному шасі, зводить до нуля будь-які впливи на сигнал.
Важливою перевагою ресивера є аудіофільська секція підсилювача — техніка дозволяє під’єднати стереосистему Hi-Fi рівня, з потужністю 2х80 Вт. Якісну обробку аудіо файлів забезпечує вбудований 24-бітний ЦАП з дискретизацією 192 кГц.