Чим платні SEO посилання відрізняються від натуральних

Кожен сайт потребує розвитку, щоб краще ранжуватися у пошуку Google. Про розвиток дбають власники сайту і SEO-оптимізатори, які покращують його «зсередини» та зовні. Для зовнішньої оптимізації нарощують посилальну масу, яка впливає на рейтинг сайту в пошуковій видачі. Комплекс робіт по отриманню посилань на сайт зі сторонніх ресурсів називається linkbuilding. Сьогодні ми розкажемо про основи та тонкощі процесу: чим платні SEO посилання відрізняються від натуральних, як отримати цінні лінки. До речі, наша компанія wmlinks.net створює якісні зовнішні посилання на сайт з 2019 року, слідкує за змінами алгоритмів та любить перевіряти гіпотези. Сподіваємось, наш досвід стане вам у нагоді.

Отже, мета лінкбілдингу полягає у просуванні веб-сайту, покращенні впізнаваності та трафіку. При цьому треба докласти максимум зусиль, щоб не потрапити під фільтри пошукових систем. Уникнути покарання від «Гугл» при нарощуванні посилальної маси можна таким чином:

  • не спамте контент, працюйте над унікальністю, структурою, правописом, перелінковкою та анкорними текстами — і вас не зачеплять санкції фільтру «Панда»
  • не практикуйте фіктивні відгуки, автоматизацію, PBN-сітки та різкі «стрибки» посилальної маси, обирайте якісні майданчики для розміщення, публікуйтесь на тематичних і регіональних сайтах-донорах, не зловживайте повторенням анкорів — тоді не матимете проблем з алгоритмом «Пінгвін».

Платні посилання

Все, що вам потрібно, це зібрати список донорів, відібрати підходящі, домовитись про розміщення посилань — метод називається outreach. Є варіанти з розміщенням тимчасових і вічних посилань:

  • тимчасові оплачуються щомісячно або щорічно — така залежність від посередника є дещо ризикованою;
  • вічні посилання, на перший погляд, коштують дорожче, але в перспективі більш вигідні та надійні.

Звичайно, пошукові системи просувають концепцію чесної конкуренції і не заохочують платне здобування зворотніх посилань. Обійти санкції допоможе раціональний підхід — створюйте і розміщуйте якісний контент, який потрібен усім: майданчикам-донорам, пошуковикам та сайту, що просувається. У тексті статей непомітно розмістіть посилання: вони мають виглядати натурально для читачів та пошукових роботів. Для публікації статей залучають тематичні веб-ресурси, щоб охопити і зацікавити правильну аудиторію. Органічний трафік, кількість переходів буде враховано при ранжуванні.

Природні посилання

Безкоштовні беклінки — те, що треба для стабільного і чесного росту в видачі. Саме на натуральних посиланнях найкраще зростає трастовість вашого сайту, тобто рівень довіри пошукових систем. А значить, ви швидше підніметесь в рейтингу — це особливо актуально для нульових сайтів.

Вихідні посилання з вашого сайту мають вести на авторитетні ресурси в близькій тематиці. Вся вхідна посилальна маса (із зовнішніх веб-ресурсів на ваш сайт) має будуватися вручну, поступово і з акцентом на якість. Розміщення посилань на сайтах іншої тематики практикується вкрай рідко: коли невеликий вибір донорів, або коли вдається креативно обіграти відмінність у темах.

На практиці отримати природні посилання, які є безкоштовними, важче, аніж платні.

  • По-перше, треба витрачати бюджет на створення високоякісного контенту, який веб-майстри захочуть розмістити безкоштовно разом з анкорними чи безанкорними посиланням.
  • По-друге, треба займатися крауд маркетингом — рутиною, затратною по часу. Тобто реєструватися в каталогах та сервісах, спілкуватися на форумах, налагоджувати взаємний обмін лінками.

Crowd без спаму — ефективний метод розкрутки молодого сайту. Але не тільки молодого, з краудом можна покращити позиції багатьох сайтів.


banner

Залишити відповідь