Як доглядати за вазонами в спеконту погоду, щоб не нашкодити. Дієві поради

Приємно, коли вдома живих рослин. Це створює затишну атмосферу та чудово доповнює інтер’єр. Але часта зміна погоди, аномальна спека негативно впливають на вазони. Як допомогти своїм домашнім рослинам пережити надто спекотні літні дні?

Всі рослини люблять сонце, але прямі промені та підвищена температура негативно впливають на них. Влітку всі вазони краще перенести далі від вікна, щоб не допустити перегріву коренів у горщику. Якщо немає змоги змінити місце розташування вазона – спробуйте затулити вікно шторами чи жалюзями в період активного сонця.

Влітку варто інтенсивніше поливати вазони, але тут є свої особливості:

  1. Найкраще поливати вазони ввечері, коли стає прохолодніше, щоб до ранку, поки почнеться апокаліпсис, рослинка встигла поглинути таку потрібну вологу. Якщо поливати зранку або вдень, то ймовірність зварити корені значно вище. 
  2. Не оббризкуйте  рослини, які стоять біля вікна. Краплі води – своєрідні лінзи, через які сонячні промені можуть обпалити листя. 

3.   Вечірній душ — це порятунок, але знову ж таки не для всіх. Орхідеї, санси й інші розеткові не подякують, якщо ви наляпаєте в них води, бо буде гниль. Ну і не всі вазони люблять мочити листя, тому це правило не універсальне.

4. Важливо не залити вазон. Поливайте рідше, але малими порціями. 

Охолодження:

  1. Краще тримати всі рослини разом, ніж окремо, так вони краще переносять спеку.
  2. Не ставте мокрий вазон під кондиціонер.
  3. Вазони люблять вентилятор.

Пересадіть рослини у світлі глиняні горщики

Темний колір притягує тепло, тому під час сезонної весняної пересадки варто подбати про те, щоб рослини переїхали у світлі ємності. Світлі тони відбивають світло. Якщо горщики темні, їх можна на період спеки поставити у світлі вазони або пофарбувати. Також рослину можна пересадити, якщо вона не квітне.

Не забувайте про підгодівлю

Підгодівля потрібна рослинам у будь-яку погоду, а у спекотний час тим більше. Особливо потребують додаткових поживних речовин швидкорослі рослини і ті, які перебувають у стадії квітнення. На зростання і квіти рослини витрачають дуже багато сил, як і на стрес від спеки, тому підгодівля допоможе їм пережити цей період.

Рослини, які зростають повільно, а також хворі екземпляри підгодовувати теж треба, але менш інтенсивно. Деякі види кімнатних квітів потребують особливої підгодівлі, яка продається саме для них.

banner