Як обрати розумний годинник?
Із сучасним темпом життя, потребою постійно бути на зв’язку, важко обійтися без розумного годинника, це пристрій, який дозволяє відслідковувати серцебиття, ритми сну, кількість спалених калорій на тренуванні, відповідати на дзвінки та повідомлення у месенджерах. Але як, серед всього різноманіття на ринку, обрати ідеальний для себе, який повністю відповідатиме вашим потребам?
Найперше варто звернути увагу на операційну систему і перевірити, чи буде він сумісний із вашим смартфоном.
Найбільш популярні ОС:
- Wear OS — універсальна операційна система від Google. На популярних Suunto, Fossil та Michael Kors встановлена саме ця система.
- Watch OS — фірмова оболонка для Apple Watch. Популярність ОС зумовлена не тільки брендом, а й прославленою інтеграцією з екосистемою Apple. Годинники ідеально працюють у парі зі смартфонами, планшетами та іншими яблучними пристроями.
- Tizen — оболонка для Samsung Galaxy Watch. Порівняно з Wear OS, яка теж популярна у бренду, Tizen ускладнює сполучення годинника Samsung і телефона іншої марки. В іншому система функціональна і зручна.
- Harmony OS — система на розумних годинниках Huawei. За зовнішнім виглядом і функціональністю ОС не поступається Android і все більше збирає позитивні відгуки від користувачів.
Зустрічаються й інші системи. Наприклад, Zepp OS — новітня система від бренду Amazfit. Головною особливістю Zepp OS є те, що вона не така ресурсоємна, як інші ОС і споживає менше енергії, збільшуючи час автономної роботи. Система призначена як для Android, так і для iOS телефонів. При цьому власникам IPhone може знадобитися більше часу на налаштування та спеціальний застосунок для підключення смартгодинника до смартфона. Своєю чергою, для кращої роботи екосистеми власникам IPhone рекомендується брати саме Apple Watch.
У користувачів Android вибір значно більший. Смартфони підтримують як фірмові оболонки, так і китайські смартгодинники з найпростішими прошивками, які підходять до будь-якого телефону: OnePlus, Xiaomi, Realme та інші. Пристрої без прошивки теж існують, наприклад, Smart Watch або Xiaomi.
Найчастіше зустрічається тип підключення через Bluetooth, це оптимальний варіант. Деякі годинники вазаглі не вимагають підключення до смартфону, а працюють автономно.
Форма та дизайн
Найчастіше можна зустріти smart-годинники круглої та прямокутної форми. У прямокутних більша частина екрану є функціональною, тому вони зручніші у використанні. Але все відносно, тому найважливішим критерієм у виборі є суб’єктивні вподобання.
А от на матеріал, з якого виготовлений корпус, варто звернути більше уваги, адже це безспосередньо впливає на його витривалість.
- Пластик – дешевий, легкий, не практичний матеріал: швидко з’являються подряпини, тріщини.
- Алюміній – практичний матеріал, витримує падіння, механічні пошкодження.
- Кераміка – дорогі моделі (преміум-версії звичайних годинників).
Обсяг пам’яті
Здавалось би, що це навжлива опція для годинника, але насправді це не так. Чим більше пам’яті, тим більше ви можете встановити додатків чи зберегти улюблених треків. Обсяг пам’яті варіюється від 64 Мб до 2 Гб.
Можливості смарт-годинників
Різноманіття функцій розумних годинників вражає! В кожної моделі є свої особливості, тут ми розглянемо найпоширеніші можливості:
- Виведення повідомлень, смс, оповіщень про дзвінки на смартфон — смарт-годинник отримує інформацію при синхронізації з телефоном і виводить дані на екран. Іноді з розумного годинника можна відповідати на повідомлення, приймати/відхиляти виклик або здійснювати вихідні дзвінки.
- Відстеження спортивних показників: кількість пройдених кроків, витрачені калорії. У просунутих моделях інформація точніше, додатково обчислюються показники за видами спорту: швидкість бігу, ширина гребка для плавання, маршрут для туризму.
- Оцінка стану здоров’я: пульс/пульсоксиметр, якість сну, рівень стресу.
- GPS-трекер – отримує дані від навігаційної супутникової системи GPS для побудови маршруту, відстеження кількості пройдених кроків та відображення розташування. Вони коректно обробляють всі ці показники навіть без телефону, так що його можна не брати на пробіжку. Якщо ви щодня користуєтеся однією й тією ж дорогою та не цікавитеся спортом, відсутність GPS-трекера не є критичною.
- Альтиметр, висотомір, акселерометр, термометр, компас для уточнення маршруту, спортивних показників, отримання прогнозу погоди, перепадів висоти.
- NFC-модуль – для безконтактних платежів, передбачений у всіх сучасних моделях.
- Відтворення музики – через бюджетні моделі можна лише керувати програвачем на смартфоні. Серед новинок найчастіше зустрічається вбудований програвач. Ви можете завантажувати мелодії безпосередньо на годинник і слухати їх через бездротові навушники.
- Реакція на голосові дзвінки.
Ціна розумних годинників: що впливає на вартість
Цінова амплітуда збиває з пантелику, адже є моделі від 1500 грн і дорожчі за 20000 грн. Визначте, які фунції для вас є пріоритетними, щоб не переплачувати за те, чим не будете користуватись.
Ціна | Можливості |
від 1500 до 3000 гривень | бюджетні моделі з базовим набором функцій |
3000-6000 гривень | крім базових передбачено функції відстеження пульсу, моніторингу сну і стресу |
6000-10000 гривень | додаткова підтримка GPS, відстеження рівня кисню, відтворення та керування музикою, відстеження рівня кисню |
10000-15000 гривень | є ще хронограф, барометр, пульсометр, другий час, гіроскоп, NFC, GPS, сенсорний екран |
від 15000 гривень | додаткові «плюшки» — це визначення місця розташування, віддалений пошук телефону, вихід в інтернет |
Спеціалізація теж впливає на вартість. Що вужча спрямованість функцій, то більший цінник. Найдорожче обійдуться спеціальні годинники для льотчиків, гонщиків, дайверів.