Як правильно заряджати телефон, щоб акумулятор довго служив

Батарея, без сумніву, – найвразливіша деталь будь-якого смартфона. Виробники стверджують, що літій-іонні акумулятори, які сьогодні широко використовуються в смартфонах, можуть зберігати близько 80 відсотків своєї місткості після 500 циклів “заряду-розряду”. Це означає, що після 1,5-2 років активного використання батареї місткість може зменшитися приблизно на 20%, пише unian

Однак на практиці ситуація часто куди плачевніше. Це відбувається через те, що багато користувачів ігнорують основні правила зарядки своїх пристроїв, що призводить до скорочення терміну служби батареї. До них, в тому числі відноситься повна “зарядка-розрядка” батареї. 

Батарею смартфона не потрібно заряджати до 100%

По-перше, точно не потрібно чекати, поки ваша батарея повністю розрядиться і зарядитися. Краще, навпаки, заряджати акумулятор якомога частіше короткими сесіями – у цьому немає нічого поганого.

Часи, коли акумулятори потребували повні циклі заряду-розряду давно минули. Цією особливістю володіли лише нікель-кадмієві акумулятори, які використовувалися в телефонах понад 20 років тому. Сучасним літієвим батареям така турбота, навпаки, може принести лише шкоду.

Експерти з усього світу стверджують, що оптимальний діапазон зарядка для довговічності акумулятора – “20-80”. Це означає, що розряджати смартфон рекомендується не більше ніж до 20% і ставити його на зарядку й заряджати до рівня не більше 80%.

З цієї причини також не рекомендується залишати смартфон на зарядці на ніч. Все через те, що акумулятор може піддаватися додатковому зносу через так звані мікроцикли заряду. У момент, коли заряд досягає 100%, процес зарядки зупиняється, а при невеликому зниженні рівня заряду, він знову активується. І поки ви спите, цей процес може повторюватися безліч разів.

Альтернативна тактика зарядки

Існує також альтернативна тактика зарядки, відома як “50-70”, яка передбачає підтримання рівня заряду акумулятора між 50 і 70 відсотками. Цей підхід рекомендується для досягнення оптимального балансу між використанням і зносом акумулятора. Вважається, що така тактика може подвоїти, а то і більше продовжити життя акумулятора.

Однак, щоб слідувати цьому методу, доведеться заряджати смартфон по кілька разів протягом дня, тому він більше підходить тим, у кого є можливість протягом дня зарядити свій пристрій в будь-який момент. Крім того, без використання додатків для відстеження рівня заряду акумулятора буде важко стежити за виконанням цього методу.

Всі вищевказані рекомендації спочатку можуть викликати певні незручності в повсякденному житті. Однак, якщо ви докладете зусиль, вони з часом перетворяться на корисні звички. Адже заміна смартфонної батареї є не тільки дорогою процедурою, але також може позбавити вас гарантії на належну роботу телефону в майбутньому.

До речі, якщо вам потрібно скоріше зарядити свій смартфон, просто увімкніть “авіарежим”. Хоча спочатку цей режим впровадили в мобільники для активації під час перельотів, він має безліч застосувань і в повсякденному житті. Він навіть дозволить рідше заряджати смартфон.

banner