Lenovo нарощує зусилля із використання ШІ та нейромереж
Apple і Samsung — не єдині компанії, які інтенсивно працюють над розробленням та впровадженням у свою техніку технологій генеративного штучного інтелекту. Протягом останніх трьох років цей напрямок вважається пріоритетним для багатьох брендів, і Леново не є виключенням.
Так, на тогорічному заході Tech World 2024 китайський бренд анонсував кілька розробок у сфері ШІ, до того ж різнопланових, від сучасних систем охолодження до алгоритмів оптимізації робочих процесів.
Впровадження нейромереж в апаратні платформи
Звісно, більшість розробок працює на потужному залізі. Мова йде переважно про лептопи: наприклад, ноутбук Леново ThinkPad X1 Aura Edition містить інтегровані рішення підвищення продуктивності робітників, а також автоматизації творчих процесів і навіть персоналізації досвіду власника пристрою.
Є чимало концептуальних розробок і в інших сферах:
- Lenovo AI Mouse. Мишка із ШІ вміє персоналізувати досвід користувача, маючи для цього окрему кнопку AI, яка передає одержані дані на Lenovo AI Now. Працювати інтелектуальною мишкою справді швидше та простіше.
- Super Multi-view 3D. Нова розробка, 3D-дисплей із діагоналлю 65 дюймів, який допомагає працювати із монітором декільком користувачам одночасно, до того ж із різних точок спостереження. Це — ідеальне рішення для проведення зустрічей.
- Smart Connect. Це платформа, яка працює на планшетах Lenovo і допомагає інтегрувати різні екосистеми, власну та пристроїв від Motorola.
- Lenovo AI Buddy. Асистент, який може планувати завдання та слідкувати за їхнім виконанням, що призводить до підвищення продуктивності праці.
- Lenovo Home AI Brain. Ще одна розробка на базі ШІ для створення відеороликів із персональної відеотеки.
Можна згадати і про платформу Lenovo AI Now, яка спрощує оброблення великих масивів даних у режимі реального часу, а також Lenovo Learning Zone — цей інструмент навчає користувачів основам ШІ. Нарешті, система Neptune використовується у сфері охолодження серверів і вже довела свою високу ефективність.
Впровадження ШІ у сферу медицини
Бренд разом із бразильськими науковцями з Інституту серця розробляють інтелектуальну AI-платформу TRAdA, яка допоможе більш точно діагностувати аритмію.
Пристрій TRAdA є інструментом для безперервного моніторингу серцевих ритмів, який вміє відстежувати серцеві електричні сигнали із використанням алгоритмів ШІ. Наразі платформа вже тестується в реальних умовах, зокрема на пацієнтах, які реабілітуються в післяопераційний період.
Під час проведення Tech World 2024 була анонсована технологія, яка допоможе в спілкуванні людям із бічним аміотрофічним склерозом та подібними патологіями. Комплекс працює на базі ноутбука ThinkPad x12, круглої клавіатури та інноваційного ПЗ із використання предикативного штучного інтелекту.
Фотореалістичний ШІ-аватар для осіб із хворобою Альцгеймера
Технологія Alzheimer’s Intelligence дає змогу створювати фотореалістичне зображення людини, яка страждає на деменцію. Мета — полегшити спілкування із такими особами, штучний інтелект використовується для відтворення емоцій відповідно до тональності та змісту мови хворого.
Реклама