На що звертати увагу під час вибору рації

Багатьом здавалося, що рація — це застаріла технологія, яка була замінена мобільним зв’язком та інтернетом. Проте це твердження дуже далеке від істини, адже подібний спосіб комунікації був і залишається актуальним для багатьох професій. Наприклад, рятувальники, лікарі, рибалки, мисливці майже щоденно використовують рації.
І, звісно ж, цими приладами активно користуються військові, які сьогодні стоять на захисті нашої держави та кожного з нас.
Волонтери та просто не байдужі українці, намагаючись допомогти ЗСУ, купують для них багато важливих і корисних речей, які допомагають у боротьбі з ворогом. Сьогодні поговоримо про те, на які параметри звертати увагу, щоб вибрана рація у Львові дійсно відповідала потребам свого майбутнього власника.

Різновиди рацій

Є два типи пристроїв, які відрізняються між собою конструкцією та особливостями використання:

  1. Стаціонарні радіостанції являють собою блок, що монтується в приміщенні чи на панелі транспортного засобу. Найчастіше такі пристрої використовують в літаках чи на кораблях. Обов’язковою умовою є наявність окремого потужного джерела живлення.
  2. Портативні рації менш потужні, проте є мобільними завдяки вбудованому акумулятору.

Якщо говорити про допомогу українським військовим, то найчастіше вони потребують саме портативних рацій, які забезпечують зв’язок в умовах виконання бойових завдань.

Призначення та умови використання

За призначенням усі портативні рації поділяють на дві групи:

  1. аматорські працюють на частотах PMR, UHF, VHF та LPD, мають доступну ціну та прості у використанні; найчастіше такі пристрої використовують рибалки, туристи, мисливці та інші категорії користувачів-аматорів;
  2. професійні працюють на частотах UHF або VHF і використовуються військовими, правоохоронцями, моряками та іншими спеціальними категоріями користувачів.

Дальність зв’язку

На дальність зв’язку впливає багато чинників: висота антени, особливості рельєфу, погодні умови тощо. Навіть найпотужніша рація не зможе суттєво збільшити радіус дії. Оптимальною є потужність у 3–5 Вт, такий гаджет допомагає підтримувати стабільний зв’язок у радіусі 5–6 кілометрів.
Якщо вибираєте рацію вперше, краще порадитися з людьми, які вже користувалися пристроєм у таких же умовах, це допоможе купити модель потрібної потужності. А щоби не хвилюватися за якість техніки, краще робити замовлення в магазині allo.ua у Львові.

Живлення

Рації можуть працювати на літієвих чи нікелевих акумуляторах. Перші — більш доступні за ціною, але під час використання за температури нижче ніж -10 °С швидко втрачають заряд. Акумулятори з нікелевою основою краще працюють за низьких температур, проте швидко втрачають ресурс і мають ефект пам’яті.
Тому ємність батареї, від якої напряму залежить реальний час автономної роботи, потрібно вибирати, орієнтуючись на умови використання та можливість підзаряджання.

ПРОМО

banner