Поради чемпіона: міфи та правда про протеїн від богатиря-рекордсмена Володимира Пиндуса

Хочете скинути зайву вагу чи набрати м’язи, але не знаєте, з чого почати, або чиїх порад прислухатися?

Команда OGOGO! та рекордсмен України, 6-ти разова найсильніша людина Прикарпаття Володимир Пиндус зможуть допомогти! 


Продовжуємо спільну рубрику “Поради чемпіона”, у якій персональний тренер Володимир Пиндус розкаже, як правильно займатися спортом – що вживати, як відпочивати та тренуватися.

Тема третя: ЧИ СПРАВДІ ПРОТЕЇН – ЦЕ ШКІДЛИВА ХІМІЯ?  І ось, що розповідає найсильніший прикарпатець:

70150355_2493724587518284_1662302783371476992_n

Протеїн, в перекладі з англійської мови – це білок. Молекула білка складається з певного набору амінокислот. Амінокислоти поділяють на замінні (організм синтезує їх самостійно) та незамінні (організм має отримувати їх з їжею).

Білок – важлива частина у раціоні харчування людини, оскільки організм не в змозі самостійно синтезувати повний набір амінокислот і повинен їх отримувати з їжею. Тому для людського організму дуже важливо споживати продукти з максимально якісним набором амінокислот. Для людини еталонним білком прийнято називати білок з курячого яйця. Цей білок є збалансованим та ідеально “закриває” потребу людського організму у кожній незамінній амінокислоті, через це його ще називають «ідеальним».

Норми споживання. Добова потреба для організму людини складає 0,6-1 грам на кілограм ваги тіла. Тобто, якщо чоловік важить 80 кг і працює фізично, то його денна норма буде біля верхньої межі 1 грам і, відповідно, 80 грам білку на добу. Якщо це жінка вагою 50 кг, котра працює в офісі і не займається спортом, то норма буде біля нижньої межі – 0,6 грам і, відповідно, 30 грам на добу.

Норми споживання у спорті. Для спортсменів, які мають фізичні навантаження тричі і більше разів на тиждень, добова потреба білка суттєво зростає і становить від 1,5 грама до 2,5 грам на кілограм ваги тіла. До прикладу, атлет вагою у 100 кг, який має важкі фізичні навантаження, має споживати 250 грам білку на добу. Це для того, щоб вчасно і у повному обсязі «годувати» свої м’язи.

Ось тут і починаються проблеми. Тому що, до прикладу, у курячому філе 23 грами білку на 100 грам продукту, а спортсмену треба наїдати 250 г білку. Відповідно, з’їдати щоденно більше кілограма курячого філе- нереально. Тут приходять на допомогу білкові спортивні добавки, які узагальнено називають протеїн.
Основним продуктом, з якого виготовляють протеїн, є молоко. Спершу молоко сквашують та розділяють на сир та сироватку. З сироватки виготовляють концентрат сироватки. Саме з концентрату сироватки методом сушки виготовляють класичний протеїновий порошок.

Отже, розібрались. ПРОТЕЇН (білок)- це не хімія, а невід’ємна частина харчування будь-якої людини. Атлети, для того, щоб спожити норму, білку використовують протеїн у вигляді порошку, так як не можуть фізично наїсти норму білку зі звичних нам продуктів харчування. Люди, що не займаються спортом, споживають протеїн у м’ясі, яйцях, рибі, сирі, бобових.

Хочу наголосити на різниці між тваринними та рослинними білками. Тваринні і рослинні білки відрізняються харчовою цінністю. Амінокислотний склад тваринних білків максимально близький до амінокислотного складу білків людини, тому тваринні білки є для людського організму повноцінними. У рослинних білках знижений рівень потрібних для людини амінокислот і, крім того, рослинні білки засвоюються на 60-80 відсотків, а тваринні- на 90 відсотків. Тому я рекомендую включати у харчування рибу та нежирне м’ясо для повноцінного і збалансованого харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради чемпіона: богатир-рекордсмен Володимир Пиндус про Омегу 3 і спорт

Читайте також:  ЧОМУ ВОДА ВАЖЛИВА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: РАДИТЬ БОГАТИР-РЕКОРДСМЕН ВОЛОДИМИР ПИНДУС

banner

Залишити відповідь