Процедура купівлі земельної ділянки на державному аукціоні

Процес купівлі землі сільськогосподарського призначення вважається одним з найважчих. По-перше, такі землі мають мати відповідний статус. А отже, продавцю необхідно провести додаткову експертизу зі взяттям відповідних проб. Інакше буде важко довести покупцям, що виставлена на продаж земля може використовуватись для аграрної діяльності.

Найбільше пропозицій по даному направленню є на відкритих державних аукціонів. Проте принципи їх проведення зрозумілі не всім українцям. Більшість просто лякається потенційних труднощів та не хоче розчаровуватись у випадку неуспішних для себе торгів. Однак це дуже гарний досвід, котрий в майбутньому допоможе швидко отримати необхідні активи для власних потреб чи розвитку бізнесу. Тому важливо наперед розібратись в процедурах проведення подібних аукціонів.

Процес підготовки учасника до аукціону

Для учасників аукціону важливо не тільки правильно продумати свої дії а і провести попередню підготовку. Наприклад, якщо є бажання купити земельну ділянку в Івано-Франківську, то необхідно:

  • наперед визначитись з очікуваннями (що це має бути за ділянка, де розташована, яке її призначення, площа і т.д.);
  • провести попередній аналіз ринку (передивитись всі можливі аукціони щоб знайти найбільш вигідний варіант);
  • визначити максимально можливий бюджет для угоди;
  • бути готовим до конкуренції з боку інших учасників.

Після цього потенційний учасник тендеру може бути готовим до старту аукціону. Йому потрібно лише знайти необхідний лот та почати торги за нього. Важливо пам’ятати, що в лотах перемагає той учасник, який відповідає вимогам організатора та надає найбільшу вартість за земельну ділянку.

Процедура проведення аукціону

Перед тим, як стартує купівля-продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення чи інший аукціон, учасники мають пройти декілька важливих процедур. В першу чергу це реєстрація на єдиній платформі, де проводяться державні торги на земельні ділянки. Для цього вони реєструються на ProZorro.Sale. Без наявного акаунту неможливо зареєструватись в якості учасника та робити свої ставки на лот.

Далі потрібно знайти цікавий для себе лот та вивчити про нього всю інформацію. Наприклад, якщо учасник шукає ділянку для забудівлі, то сільськогосподарські угіддя йому не підійдуть. Тому перед оформленням внеску краще наперед продивитись умови торгів та вид ділянки, що виставлена на продаж.

Наступним кроком буде внесення мінімального платежу. Як правило це деякий відсоток від вартості лоту. Це гарантія того, що учасник дійсно зацікавлений в аукціоні. Робити кроки на підвищення зможуть лише ті учасники, котрі внесли такий платіж.

Більшість земельних лотів проходять в форматі аукціонів на підвищення. В умовах одразу буде прописаний мінімальний крок. Тому якщо крок 1000 грн, то меншу суму для підвищення учасник не зможе запропонувати (більшу можливо). Варто робити поступові кроки до моменту, доки ваш бюджет дозволяє це робити. Не потрібно брати участь на останні гроші або суми, які ви прогнозуєте, що зможете отримати (потенційний кредит, бо є ризики що банк його не підтвердить і т.д.).

Якщо все зробити правильно і по процедурі, то успіх учаснику з найбільшою запропонованою вартістю гарантовано.

Висновки

Всі державні земельні аукціони проводяться на ProZorro.Sale, тому потенційним учасникам варто наперед пройти на цій платформі реєстрацію. Важливо добре підготуватись до аукціону та вивчити всі потенційні пропозиції, що є на даному ресурсі. На ньому всі аукціони проходять в чесній та прозорій конкуренції з доступом для кожного бажаючого українця.

Реклама

banner