Незвичайні готелі світу: проведіть ніч у в'язниці

Деякі люблять гарячіше – їм нудно зупинятися в готелях, які раніше були палацами, і вже тим більше нудно, якщо будинок споруджували як готель. Якщо хочеться оригінального та цікавого відпочинку, то такі варіанти для тимчасової ночівлі – те, що треба.

В’язниця Кароста (Лієпая, Латвія)

В’язниця Кароста була побудована на початку XX століття як шпиталь. З 1905-го по 1997 рік тут утримувалися ув’язнені. Спочатку революціонери, потім матроси царської армії, пізніше німецькі дезертири. Також Кароста працювала як гауптвахта – спершу для радянських солдатів, потім для тих, хто проходив службу у військово-морських силах Латвії.

Сьогодні в одній з камер в’язниці може зупинитися будь-який турист. Ночівля обійдеться в 17 євро, школярам і пенсіонерам – знижки.

Hotel Katajanokka (Гельсінкі, Фінляндія)

Окружна в’язниця Гельсінкі, яка розташована в районі Катаянокка, використовувалася за призначенням з 1837-го по 2002 рік. Вона, як і більшість будинків у фінській столиці, була побудована за указом Миколи I. Спочатку тут було всього 12 камер і дві кімнати для охорони. В останні роки заклад працював як слідча в’язниця, тобто підозрювані чекали в ній суду.

Через п’ять років після ліквідації в’язниці в будівлі був відкритий готель. Сьогодні в Hotel Katajanokka, який володіє чотирма типами кімнат, можна зупинитися за 100 євро на добу. У вартість проживання входить сніданок, а деякі кімнати обладнані власною сауною. Також, в готелі працює ресторан a la carte, а в теплу пору року можна пообідати на відкритій веранді.

в'язниця

Långholmen Hotell (Стокгольм, Швеція)

Найбільшу в історії країни в’язницю, в якій налічувалося понад 500 камер, звели в XIX столітті. Саме тут був приведений у виконання останній в Швеції смертний вирок – в 1910 році в її стінах стратили вбивцю Альфреда Андер. Тюрма функціонувала до 1975 року, а потім була переобладнана в готель з конференц-залом і хостелом.

У готелі можна відчути себе справжнім ув’язненим – тут видають роби і влаштовують тематичні розважальні заходи, хоча умови проживання, звичайно, далекі від тюремних стандартів. Ціни на номери починаються від 895 крон, в хостелі можна зупинитися за 250 крон.

в'язниця

Lloyd Hotel (Амстердам, Нідерланди)

Будівля, де сьогодні розташовується недешевий Lloyd Hotel, від початку Другої світової війни до 1963 року була в’язницею. Потім деякий час тут містилися неповнолітні злочинці.
Lloyd Hotel позиціонує себе як перший в Амстердамі готель категорії від однієї до п’яти зірок – тут є номери на будь-який смак і гаманець: і кімнати для бюджетних мандрівників, і фешенебельні апартаменти. Вартість розміщення в готелі – від 60 євро за кімнату категорії одна зірка до 143 євро за люкс.

камера, тюрма

Four Seasons Sultanahmet (СтамбулТуреччина)

Мало хто може впізнати в одному з найшикарніших стамбульських готелів колишню в’язницю. Проте виправна установа розташовувалася в цій будівлі на початку XX століття. Про ті часи нагадують лише дерев’яні двері, що ведуть у вестибюль готелю, і гравюри в холі, на яких відображені імена колишніх ув’язнених.

За ніч в шикарному готелі доведеться віддати щонайменше 300 доларів, а найдорожчий люкс обійдеться в дві тисячі.

Alcatraz Hotel (Кайзерслаутерн, Німеччина)

Розташований в німецькому містечку, з невимовною назвою, готель запозичив ім’я у свого більш знаменитого американського побратима. Тюрма тут працювала з 1867-го по 2002 рік. Зараз будівлю перебудовано, у ній розташовується 56 номерів. Є як цілком звичайні кімнати, так і щось дуже близьке до камер з загальними туалетами, закритими вікнами і «тюремними сніданками».

Ніч в «камері» обійдеться у 40 євро, в номері – 60 євро.

Ottawa Jail Hostel (ОттаваКанада)

В’язниця в Оттаві пропрацювала всього 10 років – з 1962-го по 1972 рік. Однак вона встигла прославитися як одна з найбільш жорстоких у країні. Ув’язнені тут містилися в камерах без опалення і каналізації. Практично відразу після закриття в’язниці будівля придбала компанія Hostelling International, і вже у 1973 році тут відкрився хостел.

Ніч в ньому обійдеться мінімум у 36 доларів.

Хостел Celica Art (Любляна, Словенія)

Видавництво Lonely Planet назвало хостел Celica Art найхіповішим у світі. Міні-готель постійно входить в списки найкращих і міцно займає перші позиції серед словенських готелів. Він розташовується в автономному соціальному центрі Мєтьолкова Сіті, неподалік від художніх галерей, барів, студій і клубів. Хостел розмістився в 20 тюремних камерах колишньої казарми. У всіх кімнатах збереглися решітки на дверях і вікнах. У процесі реконструкції Celica Art взяли участь 80 словенських і зарубіжних художників, так що всі номери вийшли не схожими один на одного.

Місце у номері в Celica Art можна забронювати за 24 євро, окремі апартаменти обійдуться у 60 євро.

Malmaison Oxford (Оксфорд, Великобританія)

Будівля міської в’язниці Її Високості в Оксфорді, де з 2005 року розташовується готель, було побудовано ще в XI столітті. Сьогодні постояльцям пропонується 95 номерів, бари і ресторан. Готель розташований в самому центрі Оксфорда.

Ніч тут обійдеться мінімум у 154 фунтів (близько 172 євро).

The Liberty Hotel (БостонСША)

Один з небагатьох готелів-в’язниць, який позиціонує себе виключно як люксовий, розмістився в будівлі, яка була “прихистком” для ув’язнених на протязі 140 років. Символічна назва готелю (перекладається як “Свобода”), мабуть, покликана підкреслити, що сьогодні в готелі нікого насильно не утримують. Втім, цього і не потрібно. Навіть найскромніші номери обставлені авторськими меблями і прикрашені справжніми витворами мистецтва.

Найдешевший номер у готелі обійдеться туристам мінімум у 300 доларів на добу.

Hotel-Brasserie Au Violon (БазельШвейцарія)

Про колишнє призначення Hotel-Brasserie Au Violon нагадує лише назва (Violon можна перекласти з французької як “скрипка” і, як “в’язниця”) і вузькі віконні прорізи. В іншому ж, упізнати в інтер’єрах жіночу в’язницю, яка закрилася у 1995 році, неможливо. Варто зауважити, що тут працює удостоєний зірки “Мішлен” ресторан.

За ніч в готелі доведеться викласти мінімум 138 франків (близько 145 доларів).

The Old Mount Gambier Gaol (Маунт-Гамбієр, Австралія)

Хостел The Old Mount Gambier Gaol розташований на головній вулиці невеликого австралійського містечка Маунт-Гамбієр, в трьох хвилинах їзди від відомого Блакитного озера. В’язниця в цій будівлі пропрацювала з 1866-го по 1995 рік. Сьогодні камери перероблені під окремі кімнати і дорміторії, а тюремна каплиця і бібліотека – під лаундж-зони.

За добу в хостелі доведеться заплатити 24 долари, сімейний номер обійдеться у 155 доларів.

Erlebnishotel Jailhotel (Люцерн, Швейцарія)

В’язниця в швейцарському Люцерні з’явилася у 1862 році і працювала до 1998-го. Потім тут відкрився готель Erlebnishotel Jailhotel і клуб Jailhouse Lucerne.

Вартість проживання в готелі починається з 55 франків (близько 60 доларів).

 

Джерело

banner

Залишити відповідь