Весільна флористика під час війни. Які букети обирають франківські наречені розповідає флористка Олена Мельничук
Зовсім скоро розпочинається весільний сезон, незважаючи на складну ситуацію та війну в Україні, люди продовжують кохати та створювати сім’ї. Ми поспілкувались із франківською флористкою Оленою Мельничук про вподобання містян в оформленні своїх церемоній. Що обирають, скільки витрачають та чи змінились весільні флористичні тенденції за останні роки.
– Які квіти обирають для весільних композицій та букетів найчастіше?
– Все залежить від особистих вподобань клієнта, бюджету та сезону. Якщо ми говоримо про весільний букет – це зазвичай живі квіти. Для букетів їх не потрібно багато, тому можна дозволити собі імпортні сорти троянд чи екзотику. Для арок та композицій на столи значно більше варіантів. Ми міксуємо живі рослини зі штучними, або повністю готуємо зі штучних. Зі свіжих квітів найчастіше обирають бюджетні варіанти: це українські троянди, хризантеми, еустома, зелень, гіпсофіла, кущові троянди. Але найпопулярнішими таки є композиції зі штучних рослин. По-перше, вони значно дешевші, а по-друге – вони точно вистоять під палючим сонцем чи дощем.
– Яка вартість весільного букета в 2023 році?
Ціни дещо зросли. Весільний букет стартує від 2000-2500 грн. Це мінімалістичний букет із українських троянд, зелені, еустоми. Вони дуже красиві, але немає так багато різних сортів. Якщо наречені мають змогу – ми замовляємо для них імпортні квіти. Вони дорожчі, але тут є з чого вибрати. І кольори, і розміри бутона. Ціна весільного букета практично не має верхньої границі, він може коштувати і 5000 грн і 15000 грн.
-Чи замовляли у вас оформлення весілля військовослужбовці? Які квіти обирають такі пари?
-Ми оформляли два весілля військових цього року. Перший випадок – пара прийшла напередодні свята, обрали скромний букет з того асортименту, що був у магазині. Зазвичай весільний букет обирають принаймні за два тижні до церемонії, тут же прийшли після обіду, замовили на ранок наступного дня. Друге весілля військових теж без помпезних букетів та композицій. Все скромно, але зі смаком.
-Чи змінились вподобання та бюджет на весільну флористику під час війни?
-Так, вже ніхто не святкує гучних великих застіль. Зазвичай це розпис і невелике застілля на 15-20 людей в ресторані. Тому немає потреби в помпезних оформленнях. Вдягати автомобілі, арки і таке інше. Люди відмовляються від зайвих витрат. Якщо раніше замовляли композиції на кожен стіл, вдягали кортеж, брали букет кожній дружці, то зараз часто обмежуються лише букетом для нареченої. Інколи ще беруть бутоньєрку для нареченого. Люди почали більше економити там, де це можливо.
-Як ви допомагаєте нареченим при виборі квіткових композицій, які відповідають їхнім особистим стилю та смакам?
-Спершу ми просимо показати, які варіанти оформлення подобаються нареченим і одразу визначаємо бюджет. Бо часто пари показують розкішні букети із гортензіями, дорогими сортами троянд, екзотичними квітами. Воно, звісно, виглядає дуже круто, але коли люди чують ціну, одразу відмовляються від таких варіантів. Ми показуємо наші попередні роботи, розказуємо, як формується ціна, підбираємо квіти по кольорах, якщо є кольорова гамма. Бо важливо, щоб наречена в цей день була щасливою, навіть з обмеженим бюджетом можна скласти крутий букет!