У центрі Франківська пригощають кавою на сонячній енергії (ФОТО)

29 травня у рамках всеукраїнського інфотуру “Енергонезалежність – наша спільна справа!” до Франківська приїхали еко-активісти та експерти провідних природозахисних організацій.

На Вічевому майдані активісти розгорнули унікальну тематичну виставку. Франківцям та гостям міста, зокрема, презентували сонячний концент, сонячний колектор, сонячні панелі, велогенератор. Усе, крім сонячних панелей, виготовлене активістами.

“Ми хочемо показати людям, що це не космічні технології, що це все можна зробити, маючи одну голову і дві руки. Сонячні панелі ми, звісно, купували, але це теж не космос”, –  розповідає координатор інфотуру Дмитро Сакалюк.

 

Сонячний колектор для нагріву води, як розповідає Сакалюк, – це найбільш застосовувана річ у побуті. Презентований у Франківську колектор зроблений повністю власноруч: це сталева пластина, до якої проведені звичайні сталеві трубки, по яких рухається вода. Механізм утеплений, і, за рахунок природньої циркуляції, тепла вода піднімається вверх, а холодна вниз.

“Це демонстраційний варіант. Загалом людям треба трошки більший робити, але ідея зрозуміла, і кожен охочий може це зробити за два дні своїми руками”, – розповідає Сакалюк.

 

Маргатита Олійник-Бакай представляє стенд із найпопулярнішими на ринку лампочками.

“Цей стенд призначений для того, щоб люди могли підійти і перевірити, яка із лампочок скільки споживає електроенергії. Люди дуже цікавляться, реагуюють добре. Багато людей знають інформацію “, – розповідає активістка.

За допомогою сонячного колектора у центрі Франківська активісти варять каву, чай і роздають охочим. Принцип його роботи полягає у тому, що відбивна поверхня вигнута і тому дозволяє сфокусувати сонячні промені, які відбиваються, в одній точці.

“У цій точці накопичується дуже велика кількість тепла – близько 300 градусів. Це дозволяє гріти будь-яку повехню: пательню, каструлю. Можна готувати навіть борщ, головне, щоб не було хмарно, і воно працює”, – розповідає активіст Андрій Желєзний.

“Кожен громадянин може бути енергетично незалежним і робити своє життя комфортним, безпечним і не шкодити навколишньому середовищу, додаючи зусилля у боротьбі з глобальними змінами клімату. Це дуже важливо, корисно і економить гроші. Виготовлення колектора може обійтися навіть у 0 гривень”, – каже активіст.

На Вічевому майдані також роздають матеріали, які стосуються теми енергоефективності.

“Наша головна ціль – зупинити зміни клімату. У світі визнано, що зміна клімату – це друга загроза світова після тероризму. І ми хочемо робити свій вклад для зменшення споживання електроенергії і збільшення використання відновлювальних джерел енергії.

Франківськ – один із лідерів у сфері енергоефективності, але роботи ще залишається багато. Люди доволі свідомі і питають багато саме про технічні моменти, а не загальні, як це бувало раніше. Це означає, що загальні речі вони вже знають”, – підсумовує Сакалюк.

Всі охочі можуть відвідати виставку ще до 18:00.

banner

Залишити відповідь