Як не схибити із вибором штор для кімнати (ФОТО)

Штори є важливим елементом будь-якого інтер’єру. Вони можуть надати цілісності дизайну  чи, навпаки, внести туди дисгармонію.   Тому до оформлення віконних прорізів варто ставитися відповідально. Не схибити допоможуть професійні поради.

Ними з Ogogo.if.ua поділилася Галина Кузела, директорка ательє «Парадіз», яка вже близько 16 років займається пошиттям штор і допомагає клієнтам  підбирати їх до власних помешкань.

Добре, якщо ви можете дозволити собі послуги дизайнерів. Вони приїдуть до вас додому, професійним оком оцінять інтер’єр, намалюють ескіз та підберуть найбільш вдалі тканини.  Якщо ви хочете самі побути дизайнером, то, як радить пані Галина,  найперше, на що слід орієнтуватися, – це стиль вашої кімнати.

Класичному інтер’єру  личитимуть цупкі штори, прикрашені геральдичними мотивами, королівськими ліліями, вензелями. До них можна підібрати тюль, вишивка на якій повторюватиме  візерунок.  А укласти ці тканини  м’якими складками, з  китицями, ламбрекеном, тобто декоративною композицією вздовж карниза.

Однак слід розуміти, що пишні ламбрекени найбільше підходять до просторих інтер’єрів. У тісній кімнаті вони виглядатимуть менш вигідно.

Для більш сучасного стилю – хай-тек, мінімалізм – ліпше  підбирати  стримані фіранки. Однотонні, насиченого кольору, або з геометричними чи абстрактними принтами. Наприклад, зараз актуальним є візерунок «гусяча лапка», як в одязі, та малюнки, що мають вигляд навмисно зістарених, вицвілих.

Темі Провансу властиві різноманітні квіткові мотиви, ніжні тони, повітряні матерії, м’які рюші.

«Дуже багато людей зараз хочуть повертатися до старовини. Інтер’єри роблять у стилі «прованс», «кантрі», «етно». У багатьох будинках мурують кахляні п’єци», –  зауважила Галина Кузела.

Для таких стилів підбирають фіранки з натуральних тканин – льон, бавовна, батист, мішковина.

Та не варто забувати, що за тканинами з природніх волокон складніше доглядати, ніж за синтетичними.   До того ж, штучні є дешевшими.

«Натуральні тканини люблять «сісти» при пранні. Деколи вони зменшуються аж до 20 сантиметрів. А синтетичні  і перуться, і прасуються дуже добре», – зазначила фахівчиня.

За її словами, багато виробників це передбачили і випускають штори зі штучних ниток, але вони виглядають, як натуральні.

штори парадіз-6405

Все ж, європейські фірми надають перевагу природним волокнам, це стосується Іспанії, Бельгії, Нідерландів. Серед пропозицій можна знайти навіть натуральний шовк. Його ціна – близько ста доларів за метр.  А синтетичні штори доставляють переважно з Туреччини.

штори парадіз-6419

Серед тюлей  найдовговічнішою  і найлегшою в догляді є вуаль, а найменш практичною – органза, вона послужить всього один сезон.

штори парадіз-6415

«Ми рекомендуємо всім покупцям прати штори і тюлі при 30 градусах у делікатному режимі. Натуральні не рекомендується прати з віджимом», – наголосила пані Галина.

Що ж до вартості, то переважно тюль купують за 200-350 гривень за метр, а штори – від 350 до 500 гривень. Ціни на товари в категорії «еліта», від згаданих європейських брендів, вказані в іноземній валюті.

«Курс дуже змінюється, і ціни висять у валюті. Ми працюємо по курсу на день замовлення, не важливо, як він змінюється, поки тканину доставлять, поки закінчиться замовлення.  Якось і покупця треба захистити,  і себе».

Директорка ательє наголошує, що не варто гнатися за модою. Наприклад, зараз знову повертаються тюлі з густими, масивними квітковими вишивками, які були популярними серед наших бабусь.

штори парадіз-6404

Тому найголовніше у виборі штор – щоб вони були в гармонії з рештою предметів інтер’єру. Не лише за стилем, а й за кольоровою гаммою.

«Був такий випадок, що ми приїхали на об’єкт, а там – одна стіна рожева, одна салатова, а меблі фіолетові. Було дуже важко до чогось прив’язатися. Ми вийшли зі становища, коли повторили цю ж «райдугу» на ламбрекені», – розповіла Галина Кузела

w10‹Å.6QAQ~eû9W˜Ï?|èìó_N;ÉÔÇ ó$u ¿9•Dºdì: ?U»›´:‡öu«Ó-Ûýîañ‘ð ߏÝ<¯"Š8bX¢P‘ áUB°¯9ðš€q¿:&Ø yUxÖª"ÄQCcUs@¼†€,Ôvª…¥~t »`ã¥ÿи‡¡ük nÅ*ûäs¨£Æç :9~µA—„ZŠ’“Ë¥.´ë[¡—^èë± :-¼%I,Ê6ϕ´1D`1Ҁǀ 衳FAέ"i¤,¼_¢ÎÌ9ŸJÒÜpàmæh0 ˆ’ª€ãÞjh0‹Â¸]ªŒŒ†ÉëAG­_Ý_Jt­=¸Iþõp9"ùZÔíÝ ØiÖö‰oðªó=Ió5sŠ€NvǝQŽTD	b1@3Œf¨6Ôvځi€Ô@dmª©YBÒ5ÿѲ…ØJ™Ÿ²(ÁùÑMFûoPH1TNzQL.1A4ŠîÒ70ärþ•(ª—R½Ä$»TV!Ô¤¸PŒ ;T^ÚF¨Š: ²Xp®Þf‚j¨£¨šyUEv§w)agk½ÃûÏѝQë+(­"îãc»¹æÇÌÔQÈ ªØÍj“A8&mª¢Ã†€E²Ñ¹ÅP¼E-#QHÔÿÒ°ˆ†PÀäDr¬"b§s·J)˜Ø[Pم œ)éE%˜Ü(è ù4b;«§n#³ã©¥Wj1"þŒ£Æ|.9Mt‹Ãr%Û5E²œ ¨3ÅD k¢ Ç	cøzÖ ­ºB¬}éws̚AÔ-@&;Ð É¢¢ì耴”y3@j¨]ڊ^F VF¢‘…ÿÓãþÏýªÜif=;XvšÀøcœîñüüÖµfÿqÛl®íîíÒâÚA,2£©ÈÁ®aô;9ÑGBG3½VV:F㙨¦#™

В ательє часто підбирають штори в тій же кольоровій гаммі, що й шпалери чи оббивка м’яких меблів, звертають увагу на барви килима. Також роблять штори у спальні й покривало на ліжко або подушки з однієї тканини чи одного кольору. Але є випадки, коли працють навпаки – з прийомом контрасту.

Деякі клієнти приходять зі шматочками шпалер, до яких хочуть підібрати штори,  чи листками паперу, на які нанесена фарба зі стін кімнати.

Часто фірми самі виготовляють тканини-компаньйони. Сформовані палети від виробника стануть підказками, щоб знайти  не лише штори і тюль з одним малюнком, а й шпалери, оббивку меблів, тканини для подушок, які будуть гармоніювати.

Ще важливо пам’ятати, що краса штор залежить від тасьми, якою їх підшивають. Саме вона формує складки, густі або ж рідші.

 

banner

Залишити відповідь